SYSTEM TELEMEDYCZNY PELVIFLY

      Trening mięśni dna miednicy przeznaczony jest dla kobiet chcących wrócić do formy po porodzie, będących w okresie przed  i w trakcie menopauzy, aktywnie uprawiających sport, dbających o profilaktykę, a także chcących poprawić jakość życia seksualnego. Jest też podstawową formą terapii wysiłkowego nietrzymania moczu. Polskie Towarzystwo Ginekologiczne zaleca ćwiczenia zawsze jako pierwszy krok w procesie leczenia. Wczesna profilaktyka zmniejsza ryzyko obniżenia narządów rodnych, a zdrowe dno miednicy ułatwia poród i przyspiesza powrót do formy. Jednak niewielki odsetek pań wykonuje ćwiczenia regularnie, a tylko 30 proc. robi to prawidłowo. Aby terapia była skuteczna, można wykorzystać aplikację PelviFly. Została ona zaprojektowana, aby prowadzić program ćwiczeń pozwalający stopniowo nabierać świadomości własnego ciała. Dzięki niemu mięśnie krok po kroku uczą się skurczu i rozluźnienia, nabierają wytrzymałości, siły i koordynacji.

Elektroniczny tampon i aplikacja PelviFly

System telemedyczny PelviFly składa się z elektronicznego tamponu, wykonanego z silikonu medycznego, który jest aplikowany do pochwy. Dzięki niemu można zweryfikować, czy kobieta jest odpowiednio rozluźniona, wykonuje skurcz z właściwą siłą lub utrzymuje napięcie mięśni przez odpowiednio długi czas. Jego wielkość można regulować dopompowując lub zmniejszając w nim ilość powietrza. Tampon jest bezprzewodowo połączony z intuicyjną aplikacją na telefonie, która odwzorowuje aktywność mięśni dna miednicy i pokazuje ją na ekranie.

Dzięki aplikacji kobieta od razu widzi, czy właściwie wykonuje ćwiczenia.

Kiedy kobieta zaciska lub rozluźnia mięśnie dna miednicy, w specjalnej animacji porusza się motyl. Im kobieta więcej wkłada siły w wykonanie ćwiczenia, tym motyl wyżej się unosi. Jak jest rozluźniona, to motyl odpoczywa na trawie lub kwiatku.

Współpraca ze specjalistami

Każdy pakiet treningowy zaczyna się od konsultacji ze specjalistą PelviFly w celu dobrania odpowiedniego planu ćwiczeń. Kobieta otrzymuje informacje o najważniejszych elementach i zasadach skutecznego treningu, a specjaliści upewniają się, że wybrana usługa jest adekwatna do celu, jaki kobieta chce osiągnąć. Może się zdarzyć, że zostanie skierowana na dodatkową konsultację z lekarzem lub fizjoterapeutą w celu przeprowadzenia uzupełniających badań.

Test i ćwiczenia

Ważną funkcją aplikacji jest możliwość przeprowadzenia testu. Pozwala on na ocenę stanu wyjściowego oraz monitorowanie postępów w procesie ćwiczeń.

Raz w miesiącu otrzymuje indywidualny raport z przebiegu treningu z analizą wyników i postępów, a także wskazówkami. Cały czas można obserwować historię ćwiczeń oraz szczegółowe parametry pracy mięśni na wykresach w portalu telemedycznym

Aplikacja umożliwia obserwowanie swoich postępów, planowanie harmonogramu treningu oraz w każdej chwili pozwala na zadanie pytania specjaliście przez komunikator.  Pierwsze efekty ćwiczeń są odczuwalne już po 4 tygodniach regularnego (3-5 razy w tygodniu) treningu, a znaczna poprawa przychodzi po 3 miesiącach.

Zalecane są ćwiczenia 3-5 razy w tygodniu po 5-10 min w zależności od planu treningowego. Wykonywane są o dowolnej porze dnia, ale zgodnie z harmonogramem przygotowanym w aplikacji mobilnej.

Korzyści telemedycznego treningu PelviFly

Przede wszystkim trening odbywa się w warunkach domowych. To szczególnie ważne dla młodych mam, które często nie mają możliwości zostawienia swojego dziecka pod czyjąś opieką, żeby udać się na sesje do fizjoterapeuty. W domu pacjentka ma zapewnione bardziej intymne warunki, a w związku z tym czuje się również bardziej komfortowo. Specjalista telemedyczny PelviFly nadzoruje treningi zdalnie, ale i motywuje i zachęca do regularności, która jest kluczem do oczekiwanych efektów. Pacjentka w każdej chwili może skorzystać z usług specjalistów współpracujących z PelviFly. Są to sprawdzeni ginekolodzy i fizjoterapeuci, którzy poprzez diagnostykę i dodatkowe zalecenia, wspierają kobietę w jej drodze do lepszego zdrowia i samopoczucia. 

 

Więcej informacji na stronie www.pelvifly.com

 

 

Umów się na wizytę

Warszawa
+48 22 403 33 33

Wrocław
+48 502 263 133

Łódź
+48 506 235 425

Poznań
+48 796 100 825

Ginekologia Estetyczna
+48 793 760 300

Nasze Kliniki

poniedziałek - piątek   11:00-19:00

  • Warszawa Al. Jerozolimskie 99 lok. 14, tel. +22 403 33 33
  • Wrocław ul. Moniuszki 23 lok. 1, tel. +71 348 22 66
  • Łódź ul. Rewolucji 1905r. 24 lok. 12, tel. +48 506 235 425
  • Poznań Al. Niepodległości 31, tel. +61 866 33 66

Newsletter

Oferta ratalna

oferta ratalna

Warto odwiedzić

jesteśmy na facebooku

Google+

Instagram

Oferta franczyzowa

oferta franczyzowa

Początek strony