Incontilase - leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Problem wysiłkowego nietrzymania moczu pojawia się u kobiet w różnym wieku i może mieć różne stopnie nasilenia. Najczęściej pojawia się po porodzie lub po okresie menopauzy i zazwyczaj związany jest z osłabieniem mięśni dna miednicy (mięśnie Kegla) oraz rozciągnięciem pochwy. Skutkiem tego jest zmiana kąta nachylenia cewki moczowej. Podczas wykonywania zwykłych czynności takich jak kichnięcie, kaszel czy śmiech dochodzi do mimowolnego, niekontrolowanego uciekania moczu. Problem ten jest niezwykle powszechny.

 

 

 

Leczenie:
Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu odbywa się przy pomocy lasera Er-YAG firmy Fotona. Zabieg polega na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczeniu pochwy. Wiązka laserowa wzmacnia ścianki pochwy, powięź wewnątrzmiedniczną oraz obszar ujścia cewki moczowej. Dochodzi do stymulacji włókien kolagenowych śluzówki, obkurczenia tkanki, co daje zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej prawidłowe funkcjonowanie.

Efektywność zabiegu:
Uzyskanie kontroli nad czynnościami fizjologicznymi następuje stopniowo. Zazwyczaj wystarczający jest jeden zbieg. W razie potrzeby możliwe jest powtórzenie zabiegu po upływie 4 tygodni (bardzo rzadko). Regularne ćwiczenie mięśni Kegla powoduje, że pacjentka będzie cieszyła się efektem przez wiele lat, a w przypadku kobiet po menopauzie stosowanie odpowiedniej terapii hormonalnej również przyczynia się do znacznego przedłużenia efektu zabiegu.

Bezpieczeństwo zabiegu:
Zabieg przy użyciu lasera Er-YAG zastępuje dotychczasowe, tradycyjne metody chirurgiczne oparte na wszywaniu taśm i siatek. Zabieg laserowy jest bezpieczny, bezkrwawy, bezbolesny, nie wymaga żadnej hospitalizacji.

Przeciwwskazania:
Przed przystąpieniem do zabiegu pacjentka powinna przebadać się ginekologicznie i wykluczyć ewentualne infekcje dróg moczowych i rodnych oraz powinna posiadać aktualną cytologię oraz USG narządów rodnych.

Bezpośrednio po zabiegu:
Po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych obowiązków. Możliwe jest wystąpienie przesięku surowiczego, z tego względu zaleca się stosowanie podpasek do momentu, aż przesięk nie ustąpi.

Dlaczego Nasza Klinika?

Z uwagi na to, że zabieg leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu jest z zakresu ginekologii, na samym początku przeprowadzany jest wnikliwy wywiad ginekologiczny. Po przeprowadzonej rozmowie odbywa się z kolei badanie ginekologiczne, podczas którego specjalista ginekolog jest w stanie wykluczyćewentualne przeciwwskazania oraz anatomiczne zmany, które wykluczają z wykonania zabiegu. Naszym priorytetem jest dbanie o bezpieczeństwo Naszych pcjentów, a dzięki wykwalikowanemu personelowi, Nasza misja jest w 100% do spełnienia! 

 

Dostępność:

Wrocław

|

Łódź

|

Warszawa