Intimalase - laserowe obkurczanie pochwy

Dla wielu kobiet zespół rozluźnienia pochwy (VRS) stanowi poważny problem w kontaktach intymnych. Stają się one bardziej skrępowane, diametralnie spada satysfakcja seksualna. Laserowy zabieg obkurczania pochwy to najnowsze osiągnięcie medycyny - metoda zastępująca dotychczasowe zabiegi chirurgiczne. Zastosowanie lasera daje gwarancję przeprowadzenia zabiegu w sposób subtelny, niezwykle precyzyjny, znosi ryzyko powstania krwawienia. Metoda  laserowa zapewnia szybkie gojenie tkanek, szybki proces rekonwalescencji, co przekłada się na błyskawiczny powrót do codziennych obowiązków.

Wskazania do zabiegu:
Spadek napięcia i rozluźnienie pochwy spowodowane licznymi porodami, urazami okołoporodowymi, okresem menopauzy, wrodzonymi zmianami tkanki łącznej, zmiany związane z procesem starzenia się oraz obniżeniem poziomu żeńskich hormonów.

Na czym polega zabieg?
Do zabiegu wykorzystuje się laser Er-YAG Fotona, który oddziałuje na ścianki pochwy. Dochodzi do tzw. fototermicznego, nieablacyjnego napięcia i obkurczenia pochwy. Na skutek działania lasera dochodzi do stymulacji kolagenu w błonie śluzowej pochwy i powięzi wewnątrzmiednicznej. W efekcie dochodzi do zwiększenia napięcia tkanek. Błona śluzowa pochwy staje się bardziej elastyczna i napięta. Poprawie ulegają doznania w trakcie stosunku, polepsza się jakość i komfort życia. Zabieg zapobiega również możliwości pojawienia się wysiłkowego nietrzymania moczu.

Ilość zabiegów:
Liczba zabiegów potrzebnych do uzyskania oczekiwanego efektu zależy od stopnia rozciągnięcia tkanek. Zazwyczaj wystarcza wykonanie jednego zabiegu. W razie potrzeby zabieg można powtórzyć po miesiącu.

Przeciwwskazania:
Infekcje w obrębie pochwy są przeciwwskazaniem do zabiegu. Przed zabiegiem należy się przebadać i wyleczyć ewentualne infekcje. Dopiero po zakończonej terapii można poddać się zabiegowi.

Po zabiegu:
Po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych obowiązków. Możliwe jest wystąpienie przesięku surowiczego, z tego względu zaleca się stosowanie podpasek do momentu, aż przesięk nie ustąpi.

Jak długo utrzymuje się efekt?
W przypadku młodych mam, będą się one cieszyć efektem przez lata lub do następnego porodu, podczas którego może dojść do nadmiernego rozciągnięcia tkanek. Wzmocnienie pochwy podczas zabiegu może zminimalizować ryzyko zbyt nadmiernego rozciągnięcia tkanki i kolejny poród może okazać się mniej destrukcyjny. Jeśli problem występuje u kobiety, która jest  po okresie menopauzy należy stosować odpowiednią terapię zastępczą - odpowiedni poziom hormonów będzie podtrzymywać efekt zabiegu.

Dlaczego Nasza Klinika?

Z uwagi na to, że zabieg obkurczania pochwy jest z zakresu ginekologii, na samym początku przeprowadzany jest wnikliwy wywiad ginekologiczny. Po przeprowadzonej rozmowie odbywa się z kolei badanie ginekologiczne, podczas którego specjalista ginekolog jest w stanie wykluczyć ewentualne przeciwwskazania oraz anatomiczne zmany, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Naszym priorytetem jest dbanie o bezpieczeństwo Naszych pcjentów, a dzięki wykwalikowanemu personelowi, Nasza misja jest w 100% do spełnienia!  

 

 

Dostępność:

Wrocław

|

Łódź

|

Warszawa