Ginekologia estetycznaWygląd zewnętrznych okolic intymnych jest bardzo ważny dla każdej kobiety. Nierzadko zdarza się, że kobiety uskarżają się na zdeformowane, za duże, asymetryczne wargi sromowe. Wszelkie zmiany ich estetyki to problem, który ma bardzo duży wpływ na samoocenę kobiety, także na jej życie seksualne. Zdarza się też, że przerośnięte wargi sromowe mniejsze utrudniają normalne funkcjonowanie. Dochodzi do częstych otarć, podrażnień, w konsekwencji kobieta zmuszona jest do rezygnacji z niektórych sportów, jazdy konno, na rowerze, a także z kontaktów seksualnych. Deformacja oraz asymetria może mieć podłoże genetyczne bądź też może wynikać z nadmiernego, nagłego przyrostu wagi ciała lub może być związane z porodem drogą naturalną.


ROZWIĄZANIE:
Idealnym rozwiązaniem dla pacjentek, które borykają się z przerośniętymi wargami sromowymi jest nowoczesna ginekologia estetyczna – zabieg labioplastyki. Dzięki zabiegowi kobieta uzyskuje zadawalający wygląd warg sromowych, pozbywa się nieprzyjemnych dolegliwości, na nowo może cieszyć się satysfakcjonującym życiem seksualnym.
W świecie medycyny istnieje kilka metod, mających na celu zmniejszenie warg sromowych mniejszych. W naszych Klinikach dostępna jest metoda chirurgiczna oraz metoda laserowa. Obie te metody polegają na usunięciu nadmiaru tkanki. Metoda laserowa sprawdza się w przypadku nieznacznego przerostu, jest wykorzystywana do delikatnego cięcia, a co za tym idzie – występuje mniejsze krwawienie, dochodzi do szybkiej koagulacji.  Podczas zabiegu laserowego dochodzi do mniejszego uszkodzenia tkanek. Nie zawsze jednak za pomocą lasera można uzyskać pożądany efekt. O tym, która z metod będzie bardziej korzystna decyduje lekarz podczas konsultacji.


PRZEBIEG ZABIEGU:
Za pomocą cięcia chirurgicznego bądź za pomocą wiązki laserowej obcinany jest przerośnięty fragment wargi sromowej oraz formowana jest odpowiednia struktura okolicy zabiegowej. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka przebywa w Klinice na obserwacji. Orientacyjny czas gojenia to 2-3 tygodnie. Podczas tego okresu bezwzględnie należy unikać intensywnego ruchu, zaprzestać dźwigania ciężkich przedmiotów, oraz zalecana jest wstrzemięźliwość seksualna. O odpowiedniej pielęgnacji oraz ewentualnych środkach poinformuje lekarz podczas konsultacji.


EFEKT ZABIEGU:
-poprawa wyglądu warg sromowych
-zmiana kształtu oraz wielkości warg sromowych
-wzrost komfortu życia pacjentki oraz samooceny
-poprawa jakości życia seksualnego


PRZECIWWSKAZANIA:
-ciąża
-karmienie piersią
-nowotwory
-niewyregulowana cukrzyca
-infekcje okolicy intymnej
-zaburzenia krzepnięcia krwi
-zły ogólny stan zdrowia


ZDJĘCIA PRZED ORAZ PO ZABIEGU DOSTĘPNE NA MIEJSCU W KLINICE

 

    Dostępność:
  • Wrocław
  • Łódź
  • Warszawa
  • Poznań

Nasze Kliniki

poniedziałek - piątek   11:00-19:00

  • Warszawa Al. Jerozolimskie 99 lok. 14, tel. +22 403 33 33
  • Wrocław ul. Moniuszki 23 lok. 1, tel. +71 348 22 66
  • Łódź ul. Rewolucji 1905r. 24 lok. 12, tel. +48 506 235 425
  • Poznań Al. Niepodległości 31, tel. +61 866 33 66

Newsletter

Oferta ratalna

oferta ratalna

Warto odwiedzić

jesteśmy na facebooku

Google+

Instagram

Oferta franczyzowa

oferta franczyzowa

Początek strony