Ginekologia estetycznaNIETRZYMANIE MOCZU to problem na tyle wstydliwy,
że często pomijany milczeniem. Najczęściej pojawia się
po porodzie lub po okresie menopauzy
i zazwyczaj związany jest
z osłabieniem mięśni dna miednicy (mięśnie Kegla) oraz rozciągnięciem pochwy. Jednakże zdarza się tak, że nawet jeżeli kobieta nie rodziła ten problem również może się pojawić.
Problem ten jest niezwykle powszechny.

  

 

 

 

                          PROBLEM

Wyróżnia się trzy rodzaje nietrzymania moczu: wysiłkowe nietrzymanie moczu, które wynika z niewydolności aparatu zamykającego cewkę moczową lub z nadmiernej ruchomości pęcherza moczowego; naglące nietrzymanie moczu, wynikające ze wzmożonej aktywności mięśnia wypieracza pęcherza moczowego lub zmniejszonej podatności ściany pęcherza na rozciąganie; mieszanie nietrzymanie moczu będące połączeniem powyższych rodzajów.

      

 

                        ROZWIĄZANIE

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu odbywa się przy pomocy lasera Er-YAG firmy Fotona bądź w oparciu o laser Mona Lisa Touch™. Zabieg polega na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczeniu pochwy. Wiązka laserowa wzmacnia ścianki pochwy, powięź wewnątrzmiedniczną oraz obszar ujścia cewki moczowej. Dochodzi do stymulacji włókien kolagenowych śluzówki, obkurczenia tkanki, co daje zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej prawidłowe funkcjonowanie.

 

 

PRZEBIEG ZABIEGU:
Do zabiegu kwalifikuje lekarz oraz aktualne badanie cytologiczne. Zabieg Mona Lisa Touch™,
tak jak zabieg, do którego wykorzystuje się laser Fotona , wykonywany jest przy pomocy specjalnej głowicy, którą lekarz wprowadza do pochwy. Laser działa bezpośrednio na jej ścianki, doprowadzając do gruntownej przebudowy całej śluzówki pochwy. Zabieg zapewnia redukcję problemu nietrzymania moczu. Zabieg jest bezbolesny, nie wymaga znieczulenia oraz okresu rekonwalescencji.


EFEKTY:
• PRZYWRÓCENIE PRAWIDŁOWGO FUNKCJONOWANIA CEWKI MOCZOWEJ
• POZBYCIE SIĘ NIETRZYMANIA MOCZU
• ODZYSKANIE KOMFORTU PSYCHICZNEGO ORAZ FIZYCZNEGO


BEZPIECZEŃSTWO ZABIEGU:

Zabieg przy użyciu lasera Er-YAG firmy Fotona czy też wykorzystanie lasera Mona Lisa Touch™ zastępuje dotychczasowe, tradycyjne metody chirurgiczne oparte na wszywaniu taśm i siatek. Zabieg laserowy jest bezpieczny, bezkrwawy, bezbolesny, nie wymaga żadnej hospitalizacji.

Przeciwwskazania:
Przed przystąpieniem do zabiegu pacjentka powinna przebadać się ginekologicznie i wykluczyć ewentualne infekcje dróg moczowych i rodnych oraz powinna posiadać aktualną cytologię.

    Dostępność:
  • Wrocław
  • Łódź
  • Warszawa
  • Poznań

Nasze Kliniki

poniedziałek - piątek   11:00-19:00

  • Warszawa Al. Jerozolimskie 99 lok. 14, tel. +22 403 33 33
  • Wrocław ul. Moniuszki 23 lok. 1, tel. +71 348 22 66
  • Łódź ul. Rewolucji 1905r. 24 lok. 12, tel. +42 207 12 24
  • Poznań Al. Niepodległości 31, tel. +61 866 33 66

Newsletter

Oferta ratalna

oferta ratalna

Warto odwiedzić

jesteśmy na facebooku

Google+

Instagram

Oferta franczyzowa

oferta franczyzowa

Początek strony