Laserowe zamykanie naczynek i leczenie nietrzymania moczu – nowości Kliniki Ziemlewski

Laser to jedna z najczęściej wybieranych technologii przez specjalistów Kliniki Ziemlewski, zarówno do przeprowadzania kuracji z dziedziny medycyny, kosmetologii, jak i ginekologii estetycznej. Jest to niezwykle uniwersalne urządzenie, które pozwala bezinwazyjnie wniknąć w skórę i znacznie ją odmłodzić. Za pomocą techniki laserowej usuwamy przebarwienia, zamykamy naczynka krwionośne, w tym ,,pajączki’’, a także wykonujemy zabieg leczenia nietrzymania moczu. Skorzystaj w nowości w naszej ofercie i odwiedź naszą klinikę!„Pajączki” to problem estetyczny, z którym zmaga się coraz więcej kobiet w każdym wieku. Na kłopoty związane z rozszerzonymi naczynkami na twarzy skarżą się już młode dziewczęta. Jak radzić sobie z tym problem? Jak nie dopuścić do pojawienia się „pajączków” i co zrobić, gdy już zauważymy je na naszej twarzy?  Tego dowiesz się z poniższego artykułu!

Zabieg zamykania naczynek polecany jest m.in. osobom mającym cerę naczynkową. Czym charakteryzuje się ten typ cery?

Cera naczynkowa to cera, która jest bardzo wrażliwa na zmienne warunki atmosferyczne czy też na działanie niewłaściwie dobranych kosmetyków. Można powiedzieć, że jest to najbardziej wybredny rodzaj skóry, co dla jej posiadaczy jest oczywiście sporym problemem. Charakterystyczny wygląd cery naczynkowej sprawia, że niemal jak na dłoni od razu widoczne są na niej wszystkie niedoskonałości i zmiany skórne – wyjaśniają eksperci z Kliniki Ziemlewski.
Osoby „obdarzone” tym typem cery najczęściej muszą zmagać się z różnego pochodzenia zaczerwienieniami czy tzw. „pajączkami” za powstawanie których odpowiedzialne są właśnie rozszerzone naczynka krwionośne zlokalizowane w obrębie twarzy. Miejsca, w których zauważamy najbardziej rozległe rozszerzenie naczyń krwionośnych fachowo nazywa się teleangiektazją (są one najlepiej widoczne na policzkach, na brodzie i przy otworach nosowych) – mówią specjaliści w zakresie medycyny i ginekologii estetycznej z Kliniki Ziemlewski. Za taki stan naszej skóry odpowiedzialne są kruche ścianki naczyń krwionośnych, które przez swoją słabą budowę charakteryzują się zwiększoną przepuszczalnością. Warto pamiętać, że naczynka rozszerzają się wtedy, gdy ciśnienie krwi jest dla nich zbyt duże. Widocznym tego objawem są właśnie tzw. „pajączki”.

Czy można jakoś nie dopuścić do ich powstania?

Tu duże znaczenie ma to, w jaki sposób pielęgnujemy cerę naczynkową. Chodzi tu m.in. o stosowanie odpowiednich dla niej kosmetyków i o unikanie niekorzystnych warunków pogodowych. Taką skórę należy chronić przed wiatrem, zimnem, mrozem, nie należy również dopuszczać do jej przegrzania się – twierdzą doświadczeni lekarze z Kliniki Ziemlewski.  Osoby „obdarzone” skłonnościami do powstawania tzw. „pajączków” powinny zrezygnować z solarium i z intensywnego opalania się, bowiem wysoka temperatura prowadzi do zwiększenia się ilości rozszerzonych naczyń krwionośnych. Same „pajączki” mogą również towarzyszyć pewnym chorobom, ciąży czy sytuacjom stresowym. Ostatnim zaleceniem związanym z pielęgnacją cery naczynkowej jest zrezygnowanie z kosmetyków na bazie alkoholu oraz tych, które zawierają np. cynk. Dlatego też wybierając kosmetyki przeznaczone do późniejszej pielęgnacji tego typu cery należy zwrócić szczególną uwagę na ich skład – najkorzystniejsze dla naszej cery będą te, które zawierają witaminę C, witaminę K, wyciąg z kasztanowca czy arniki górskiej. W ogólnym rozrachunku odpowiednia pielęgnacja cery naczynkowej wymaga dużej dozy cierpliwości i systematyczności – podsumowują lekarze z Kliniki Ziemlewski.
Co ciekawe, zapobiegać pojawieniu się „pajączków” można również dzięki właściwej diecie – tu dobrze jest zrezygnować z cytrusów, papryki i innych ostrych produktów żywnościowych. Pomocne może okazać się także przyjmowanie suplementów diety wzmacniających ścianki naczynek krwionośnych – mówią fachowcy w dziedzinie medycyny i ginekologii estetycznej z Kliniki Ziemlewski.

Co ma wpływ na pojawienie się „pajączków”?

Odpowiedzialne za to czynniki możemy roboczo podzielić na wewnętrzne i zewnętrzne. Do tych pierwszych zalicza się menstruację, czynniki genetyczne, choroby układu pokarmowego, zaburzenia hormonalne, nadciśnienie tętnicze, ciążę czy stres – wyjaśniają lekarze z Kliniki Ziemlewski. Z kolei mówiąc o czynnikach zewnętrznych mamy na myśli m.in. stosowanie kosmetyków zawierających w składzie alkohol i kwasy owocowe, twardą i chlorowaną wodę, kąpiele słoneczne, korzystanie z solarium, używanie suszarki do włosów, niekorzystne warunki atmosferyczne, gorące kąpiele, mróz czy intensywny wysiłek fizyczny – dodają eksperci z Kliniki Ziemlewski.
Co zrobić, gdy mimo odpowiedniej pielęgnacji takie zmiany skórne jednak się pojawią?
Problem prześwitujących przez skórę czerwonych niteczek można zwalczyć stosując odpowiednie zabiegi medycyny estetycznej przeznaczone do cery naczynkowej. Jednym z nich jest zabieg zamykania naczynek wykonywany przy użyciu lasera Excel V – wyjaśniają specjaliści z Kliniki Ziemlewski.

Jakie zastosowanie ma laser Excel V?

Laser Excel V stosowany jest do leczenia skóry naczynkowej, tj. do laserowego zamykania naczynek. Sekret tego zabiegu tkwi w energii lasera, która jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi, następnie zamienia się w ciepło i dzięki odpowiednio wysokiej temperaturze niszczy ściany rozszerzonego naczynka (organizm usuwa je sam po pewnym czasie) – tłumaczą eksperci z Kliniki Ziemlewski. Laser Excel V to najlepsze tego rodzaju urządzenie, które gwarantuje wysoki stopień bezpieczeństwa zabiegu oraz sprawia, że jest on praktycznie bezbolesny.

Jak przekonują lekarze z Klinik Ziemlewski laser Excel V dzięki zastosowaniu podwójnej długości fali pozwala na leczenie wielu schorzeń – od zamykania naczynek po usuwanie blizn i przebarwień. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii laser ten pozwala dobrać parametry zabiegu do indywidualnych potrzeb pacjenta, co zwiększa skuteczność procedury zabiegowej.

Czy zamykanie naczynek jest konieczne? Czy tzw. „pajączków” nie można zostawić w spokoju?

Zamykanie naczynek jest niezwykle istotne, gdyż w skrajnych przypadkach zmiany skórne wywołane przez tzw. „pajączki” mogą niekiedy (dotyczy to tych najbardziej zaawansowanych przypadków) objąć nawet całą twarz. Chociaż na początku zaczerwienia mogą ustępować samoistnie, gdy np. zniknie bodziec, który je wywołał to z czasem rumień utrwala się, a ostatecznie przechodzi w stan przewlekły – ostrzegają lekarze z Klinik Ziemlewski. Warto również pamiętać, że rozszerzone naczynka mogą wprawdzie pojawić się przy każdym typie cery, ale najbardziej narażone na tego rodzaju zmiany są właścicielki skóry suchej.

Czy zabieg zamykania naczynek jest bolesny?

Większość pacjentów, którzy poddali się temu zabiegowi określa odczuwany w jego trakcie dyskomfort jako niewielki i możliwy do zniesienia – twierdzą specjaliści z Kliniki Ziemlewski. Należy jednak pamiętać, że poziom bólu jest czymś pojmowanym subiektywnie i zależy m.in. od indywidualnej wrażliwości danej osoby na doznania bólowe oraz od tego, jaka okolica jest poddawana zabiegowi.

Czy zabieg zamykania naczynek należy powtórzyć?

Wprawdzie efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak w przypadku bardziej rozległych zmian skórnych dla uzyskania optymalnych rezultatów konieczne może okazać się wykonanie serii zabiegów – mówią lekarze z Kliniki Ziemlewski. Zazwyczaj zabieg zamykania naczynek obejmuje trzy naświetlania, które wykonuje się w około czterotygodniowych odstępach.

Jak należy przygotować się do zabiegu zamykania naczynek?

Zabieg ten nie wymaga zbyt wielu wcześniejszych przygotowań jednak jak przypominają lekarze z Klinik Ziemlewski chcąc mu się poddać należy pamiętać o:
-zrezygnowaniu z opalania się (dotyczy to również korzystania z solarium i stosowania samoopalaczy) na co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem,
-ogoleniu włosów w poddawanej zabiegowi okolicy (nie należy jednak używać do tego depilatorów chemicznych),
-odstawieniu alkoholu (nie należy pić go w dniu, w którym jesteśmy umówieni na zabieg, bowiem alkohol ma niekorzystny wpływ na przebieg terapii laserowej),
-zaprzestaniu używania kremów z retinolem na miesiąc przed zabiegiem.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Chociaż zamykanie naczynek to jak podkreślają eksperci z Kliniki Ziemlewski w 100% bezpieczny zabieg w niektórych przypadkach nie może być on przeprowadzony. Do takich przeciwwskazań zalicza się m.in. ciążę, opaleniznę, bielactwo, skłonność do powstawania bliznowców, łuszczycę czy przyjmowanie leków i ziół fotouczulających. Niektóre z wymienionych przeciwwskazań mają charakter względny, co oznacza, że ostateczną decyzję o tym, czy pacjent może poddać się zabiegowi podejmuje lekarz po przeprowadzeniu wywiadu medycznego.

Umów się na wizytę

Warszawa
+48 602 437 337

Wrocław
+48 502 263 133

Łódź
+48 506 235 425

Poznań
+48 796 100 825

Ginekologia Estetyczna
+48 793 760 300

 

Nasze Kliniki

poniedziałek - piątek   11:00-19:00

  • Warszawa ul. Piękna 24/26 a lok. 27 (V piętro), tel. +48 602 437 337 
  • Wrocław ul. Moniuszki 23 lok. 1, tel. +71 348 22 66
  • Łódź ul. Rewolucji 1905r. 24 lok. 12, tel. +48 506 235 425
  • Poznań Al. Niepodległości 31, tel. +48 796 100 825

 

Oferta ratalna

oferta ratalna

Oferta franczyzowa

oferta franczyzowa

Początek strony