Laserowe zamykanie naczynek i leczenie nietrzymania moczu – nowości Kliniki Ziemlewski

Laser to jedna z najczęściej wybieranych technologii przez specjalistów Kliniki Ziemlewski, zarówno do przeprowadzania kuracji z dziedziny medycyny, kosmetologii, jak i ginekologii estetycznej. Jest to niezwykle uniwersalne urządzenie, które pozwala bezinwazyjnie wniknąć w skórę i znacznie ją odmłodzić. Za pomocą techniki laserowej usuwamy przebarwienia, zamykamy naczynka krwionośne, w tym ,,pajączki’’, a także wykonujemy zabieg leczenia nietrzymania moczu. Skorzystaj w nowości w naszej ofercie i odwiedź naszą klinikę!Nietrzymanie moczu i luźność pochwy można wyleczyć laserem!

Boisz się kaszleć, kichać i śmiać się, bo każda z tych sytuacji może skończyć się popuszczeniem moczu? A może z powodu nadmiernej luźności pochwy unikasz zbliżeń? W obu przypadkach może pomóc Ci nieinwazyjny zabieg laserem. Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, na czym on polega!

Czy nietrzymanie moczu to częsty problem?

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to poważny i wstydliwy problem, z którym najczęściej zmagają się kobiety po porodzie i te wchodzące w okres menopauzy. Z powodu nietrzymania moczu aż 14% pań rezygnuje z aktywności zawodowej i życia towarzyskiego – mówią eksperci z Kliniki Ziemlewski.
Chociaż jest to krępująca i utrudniająca normalne funkcjonowanie dolegliwość to można ją wyleczyć. W bardzo wielu przypadkach pomocny okazuje się taki zabieg z zakresu ginekologii estetycznej, jak laserowe leczenie nietrzymania moczu. Warto dodać, że problem ten dotyka kobiet w różnym wieku (szczególnie narażone na tą dolegliwość są panie w okresie menopauzy) i może być spowodowany różnymi czynnikami np. operacją, procesem starzenia się czy licznymi porodami. U większości kobiet problemy z nietrzymaniem moczu pojawiają się po ciąży, co wynika z tego, że w trakcie porodu mięśnie dna miednicy ulegają rozciągnięciu i zdarza się, że nie wracają już do swojej wcześniejszej formy – tłumaczą doświadczeni ginekolodzy z Kliniki Ziemlewski. W takich sytuacjach dochodzi często do nadwyrężenia mięśni i więzadeł, które odpowiedzialne są za podtrzymywanie pęcherza moczowego. To zaś wraz z nadmierną luźnością pochwy sprawia, że zmienia się kąt nachylenia cewki moczowej – dodają specjaliści w dziedzinie medycyny i ginekologii estetycznej z Kliniki Ziemlewski.
Niezależnie jednak od przyczyn tej dolegliwości kobiety powinny być świadome tego, że nie są z tym problemem same, że wystarczy udać się po pomoc do odpowiedniego specjalisty, by móc znów cieszyć się pełnią życia – podkreślają lekarze z Kliniki Ziemlewski.

Kiedy możemy mówić o nietrzymaniu moczu?

Pierwszym objawem, który powinien nas zaniepokoić jest częste i niekontrolowane popuszczanie moczu oraz odczuwanie zwiększonego parcia na pęcherz. Mimowolne oddawanie moczu ma miejsce zazwyczaj w trakcie takich aktywności jak śmiech, kaszel, kichanie lub uprawianie sportu – mówią fachowcy z Kliniki Ziemlewski. Może ono następować również w trakcie podnoszenia ciężkich przedmiotów lub zaraz po przebudzeniu w wyniku czego dotknięte tym problemem kobiety żyją w ciągłej niepewności i lęku – podsumowują lekarze.

Jak można radzić sobie z wysiłkowym nietrzymaniem moczu?

Najważniejsze jest to, by nie zamykać się w czterech ścianach z tym problemem, a poszukać pomocy i odpowiedniej formy terapii – zaznaczają eksperci z Kliniki Ziemlewski. Ich zdaniem najlepszą metodą, by pozbyć się tej przykrej dolegliwości jest wzmocnienie ścianki pochwy oraz obszaru ujścia cewki moczowej. Taki efekt pozwala uzyskać laseroterapia. W Klinikach Ziemlewski zabieg ten wykonywany jest laserem MonaLisa Touch lub laserem Er-YAG firmy Fotona.

Jak wygląda procedura zabiegowa?

Zabieg rozpoczyna się od wprowadzenia do pochwy wiązki lasera, która skierowana jest na przedsionek, przednią ścianę pochwy i na ujście pęcherza moczowego. W wyniku działania lasera dochodzi do fototermicznego, nieablacyjnego obkurczenia ścian pochwy – tłumaczą ginekolodzy z Kliniki Ziemlewski.
Dodatkową korzyścią z zabiegu jest to, że laser stymuluje wzrost włókien kolagenowych w błonie śluzowej pochwy. Efektem zabiegu jest wzmocnienie ścian pochwy, powięzi wewnątrzmiednicznej i obszaru ujścia cewki moczowej. Laserowe leczenie nietrzymania moczu dzięki pobudzeniu produkcji glikogenu przywraca pochwie właściwy poziom nawilżenia i odpowiednie pH – podsumowują specjaliści z Kliniki Ziemlewski. Co oczywiste, wyleczenie tej dolegliwości eliminuje towarzyszące jej objawy tj. np. świąd i pieczenie okolic intymnych. Sam zabieg jest w 100% bezbolesny i nieinwazyjny, jak przekonują lekarze z Kliniki Ziemlewski w trakcie zabiegu pacjentka będzie odczuwać jedynie przyjemne ciepło. Zabieg nie wymaga podania znieczulenia miejscowego, a pacjentka może wrócić do swoich codziennych obowiązków zaraz po zakończeniu procedury zabiegowej.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do laserowej terapii NTM?

Do zabiegu kwalifikuje lekarz na podstawie aktualnych wyników badania cytologicznego. Laserowemu leczeniu nietrzymania moczu powinny poddać się przede wszystkim te kobiety, które cierpią z powodu wysiłkowego nietrzymania moczu (niezależnie od stopnia nasilenia dolegliwości). Zabieg pomoże również tym pacjentkom, u których problem pojawia się przede wszystkim w trakcie dźwigania, śmiania się, kichania czy wysiłku fizycznego (zarówno lekkiego jak i intensywnego) – wyjaśniają eksperci z Kliniki Ziemlewski.
Przeciwwskazaniem do zabiegu są natomiast infekcje okolic intymnych, padaczka, ciąża, miesiączka i choroby nowotworowe. Do innych przeciwwskazań zalicza się choroby zakrzepowo-zatorowe, ciężkie choroby ogólnoustrojowe, krwawienia pochwowe o nieznanym podłożu, nieprawidłowy wynik cytologii, niektóre choroby autoimmunologiczne, stosowanie leków fotouczulających i obniżających krzepliwość krwi, przyjmowanie leków uspokajających i niektórych leków dla cukrzyków, zażywanie środków moczopędnych, leków przeciwarytmicznych i leków przeciwpadaczkowych.
Czy zabieg laserowego leczenia nietrzymania moczu może być łączony z innymi zabiegami ginekologii estetycznej?
Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, jakie zabiegi miałyby zostać ze sobą połączone. W Kliniki Ziemlewski naszym pacjentkom oferujemy zabieg łączony tj. leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu wraz z laserowym obkurczaniem pochwy. Takie rozwiązanie pozwala pozbyć się dwóch dolegliwości (tych związanych ze zbytnią luźnością pochwy i tych spowodowanych wysiłkowym nietrzymaniem moczu) już w trakcie jednego zabiegu.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg łączony?

Zabieg ten jest bezpieczny dla pacjentki, nie wymaga hospitalizacji i wykonuje się go w warunkach gabinetu ginekologicznego. Pozwala on cieszyć się korzyściami płynącymi z laserowego leczenia nietrzymania moczu (takimi jak odzyskanie pewności siebie i komfortu psychicznego, przywrócenie cewce moczowej właściwej funkcjonalności i całkowite ustąpienie dolegliwości) i tymi, które związane są z laserowym obkurczeniem pochwy (odbudowa błony śluzowej pochwy, przywrócenie jej dawnej elastyczności, lepsze nawilżenie pochwy i poprawa jakości życia seksualnego). W Kliniki Ziemlewski zabieg ten u kobiet miesiączkujących wykonywany jest w pierwszej połowie cyklu (po menstruacji).

Czy ten zabieg jest bezpieczny?

Bezpieczeństwo naszych pacjentów jest dla nas najważniejsze, dlatego pracujemy jedynie na sprawdzonym i posiadającym wszelkie wymagane certyfikaty sprzęcie. Przed zabiegiem przeprowadzany jest również wnikliwy wywiad ginekologiczny, który pozwala ustalić czy pacjent może poddać się laseroterapii. Wysokiej jakości sprzęt oraz doświadczenie osób wykonujących zabieg sprawiają, że jest to całkowicie bezpieczna metoda leczenia luźności pochwy i nietrzymania moczu– przekonują eksperci z Kliniki Ziemlewski.

Jak powinnam zadbać o siebie po zabiegu?

Po zabiegu przez kilka dni należy nosić podpaski, co spowodowane jest wystąpieniem przesięku surowiczego. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić również stosowanie globulek dopochwowych. Kobiety, które poddały się zabiegowi powinny na miesiąc zrezygnować z aktywności seksualnej. Chcąc jak najdłużej cieszyć się efektami zabiegu dobrze jest wykonywać ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy tzw. mięśnie Kegla.

Czy efekty zabiegu są trwałe?

Jeśli zabiegowi poddaje się młoda kobieta to najpewniej będzie ona cieszyć się jego efektami aż do następnego porodu – mówią ginekolodzy z Kliniki Ziemlewski. U pań w okresie menopauzy efekty zabiegu podtrzymywane są dzięki hormonalnej terapii zastępczej. W większości przypadków (bez względu na wiek pacjentki) dla uzyskania zadowalających rezultatów wystarczający okazuje się już jeden zabieg – zapewniają lekarze z Kliniki Ziemlewski.
Uwaga!
Zabieg wykonywany jest laserem ze specjalnie dostosowaną końcówką, dzięki czemu ścianki pochwy są naświetlane milimetr po milimetrze, co zwiększa skuteczność procedury zabiegowej!

Niezależnie od tego czy chcesz „jedynie” poprawić wygląd okolic intymnych, czy cierpisz z powodu nadmiernej luźności pochwy czy też zmagasz się z wysiłkowym nietrzymaniem moczu umów się na zabieg do Kliniki Ziemlewski i pozbądź się uporczywego problemu raz na zawsze!

Umów się na wizytę

Warszawa
+48 602 437 337

Wrocław
+48 502 263 133

Łódź
+48 506 235 425

Poznań
+48 796 100 825

Ginekologia Estetyczna
+48 793 760 300

 

Nasze Kliniki

poniedziałek - piątek   11:00-19:00

  • Warszawa ul. Piękna 24/26 a lok. 27 (V piętro), tel. +48 602 437 337 
  • Wrocław ul. Moniuszki 23 lok. 1, tel. +71 348 22 66
  • Łódź ul. Rewolucji 1905r. 24 lok. 12, tel. +48 506 235 425
  • Poznań Al. Niepodległości 31, tel. +48 796 100 825

 

Oferta ratalna

oferta ratalna

Oferta franczyzowa

oferta franczyzowa

Początek strony