Laserowe zamykanie naczynek i leczenie nietrzymania moczu – nowości Kliniki Ziemlewski

Laser to jedna z najczęściej wybieranych technologii przez specjalistów Kliniki Ziemlewski, zarówno do przeprowadzania kuracji z dziedziny medycyny, kosmetologii, jak i ginekologii estetycznej. Jest to niezwykle uniwersalne urządzenie, które pozwala bezinwazyjnie wniknąć w skórę i znacznie ją odmłodzić. Za pomocą techniki laserowej usuwamy przebarwienia, zamykamy naczynka krwionośne, w tym ,,pajączki’’, a także wykonujemy zabieg leczenia nietrzymania moczu. Skorzystaj w nowości w naszej ofercie i odwiedź naszą klinikę!Skóra naczynkowa to estetyczny i medyczny problem, z którym zmaga się coraz więcej kobiet. Wprawdzie kłopotliwe „pajączki” można zamaskować makijażem, istnieje jednak zabieg pozwalający pozbyć się ich raz na zawsze. Właśnie temu służy laserowe zamykanie naczynek!

Jak działa laser Excel V?

Ten nowoczesny laser pozwala pozbyć się rozmaitych zmian naczyniowych, w tym także tzw. „pajączków”. Urządzenie firmy Cutera umożliwia bezbolesne i skuteczne zamykanie naczynek, likwidację przebarwień i blizn – mówią eksperci z Klinik Ziemlewski. Warto wiedzieć, że rączka zabiegowa CoolView umożliwia terapię szerokiej gamy schorzeń, od rumienia naczyniowego, zmian pigmentacyjnych, naczyniaków płaskich po leczenie żył kończyn dolnych – dodają.
Do zalet tego lasera zalicza się nie tylko jego wszechstronność, lecz również fakt, iż dzięki zastosowaniu najnowszych technologii wykonywany z jego użyciem zabieg jest niezwykle komfortowy dla pacjenta (ma na to wpływ innowacyjna formuła chłodzenia, która nie tylko czyni zabieg przyjemniejszym, lecz również minimalizuje ryzyko poparzeń, co zwiększa bezpieczeństwo całej procedury zabiegowej). Wspomniane chłodzenie skraca również okres rekonwalescencji i minimalizuje ryzyko powikłań – przekonują doświadczeni dermatolodzy z Klinik Ziemlewski. Skuteczność laserowego zamykania naczynek związana jest również z tym, że osoba obsługująca sprzęt może dobrać parametry zabiegu do potrzeb i oczekiwań pacjenta – dodają eksperci.

Jak wygląda zabieg zamykania naczynek?

Przed zabiegiem laserowego zamykania naczynek skóra zostaje dokładnie oczyszczona i zdezynfekowana. Po ustawieniu odpowiednich parametrów zabiegu głowica lasera przykładana jest do zmiany naczyniowej, której chcemy się pozbyć. Urządzenie leczy wszelkie zmiany naczyniowe dzięki oddziaływaniu na hemoglobinę. Jak podkreślają lekarze z Kliniki Ziemlewski w wyniku selektywnej fototermolizy nie zostają uszkodzone żadne inne tkanki poza tymi, które poddawane są zabiegowi. W trakcie zabiegu zamykania naczynek światło lasera jest absorbowane przez hemoglobinę zawartą w naczyniach krwionośnych. Powstające w tym czasie ciepło powoduje fotokoagulację oraz niszczenie ścian naczyń krwionośnych – tłumaczą fachowcy w dziedzinie ginekologii i medycyny estetycznej z Klinik Ziemlewski.

Co będę czuć w trakcie zabiegu?

Dzięki temu, że głowica lasera chłodzona jest przez cały czas trwania zabiegu jej pierwszy kontakt ze skórą pacjenci odbierają jako przyjemny, większość z nich poziom bolesności zabiegu uznaje za niewielki– przekonują eksperci z Klinik Ziemlewski. W tym miejscu należy jednak zaznaczyć, że intensywność tych odczuć zależna jest od indywidualnej wrażliwości na ból pacjenta i od tego, jak rozległe zmiany naczyniowe mają zostać usunięte dzięki laseroterapii. Bezpośrednio po zakończeniu zabiegu może wystąpić rumień i niewielki obrzęk skóry, są to jednak zupełnie normalne objawy, które nie powinny budzić naszego niepokoju.

Kiedy możemy zdecydować się na zabieg z użyciem lasera Excel V?

Jak zapewniają specjaliści z Kliniki Ziemlewski podwójna długość fali wiązki laserowej 532nm i 1064nm znajduje zastosowanie w leczeniu:
-teleangiektazji twarzy,
-blizn,
-przebarwień,
-żył kończyn dolnych, żył rozszerzonych,
-anomalii żylnych,
-zmian naczyniowych rozproszonych,
-naczyniaków płaskich,
-naczyniaków gwiaździstych,
-naczyniaków podskórnych,
-malformacji kapilarnych typu port-wine,
-poikilodermii Civittae'a,
-rumienia naczyniowego,
-naczyniaków,
-brodawek,
-przebarwień pozapalnych,
-nierównej tekstury skóry.
Co istotne, laser firmy Cutera uzyskał certyfikację FDA do leczenia każdego z wymienionych wcześniej schorzeń – zaznaczają doświadczeni dermatolodzy z Klinik Ziemlewski.

Kiedy zauważę efekty zabiegu?

Efekty zabiegu widoczne są już po pierwszym użyciu lasera, jednak dla uzyskania optymalnych rezultatów dobrze jest poddać się serii zabiegów – radzą lekarze z Klinik Ziemlewski. Dokładną liczbę zabiegów ustala się biorąc pod uwagę rozległość zmian skórnych oraz efekty, jakie chciałby uzyskać pacjent. Zazwyczaj wystarczające okazuje się wykonanie od 2 do 4 zabiegów w odstępach 2-6 tygodniowych. Należy jednak pamiętać, że laseroterapia nie eliminuje indywidualnych predyspozycji do pojawiania się nowych żylaków, czy innego typu zmian naczyniowych, co oznacza, że jakiś czas po zabiegu mogą pojawić się one ponownie.

W jaki sposób należy przygotować się do zabiegu laserowego zamykania naczynek?

Decydując się na laserowe zamykanie naczynek trzeba pamiętać o:
-rezygnacji z opalania i solarium na co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem,
-odstawieniu samoopalaczy na 3 tygodnie przed zabiegiem,
-odstawieniu leków i herbatek ziołowych na 2-3 tygodnie przed zabiegiem,
-odstawieniu kosmetyków (maści, kremów) zawierających rutynę, kasztanowiec, witaminę A, witaminę E,
-odstawieniu kremów z retinolem na 4-6 tygodni przed zabiegiem,
-powstrzymaniu się od picia alkoholu na dzień przed zabiegiem.

O czym jeszcze należy pamiętać wybierając się na zabieg laserowego zamykania naczynek?

Dobrze jest pamiętać o tym, że poddawana zabiegowi okolica powinna zostać wcześniej wydepilowana. Naszym pacjentom odradzamy np. mycie skóry wodą w samym dniu zabiegu – mówią eksperci z Klinik Ziemlewski. Jeśli mamy taką możliwość dobrze jest w domu schłodzić skórę kriożelem używając do tego celu czystego, cienkiego ręcznika (aplikacji nie należy dokonywać bezpośrednio na skórę). Z kolei po zabiegu konieczne jest przestrzeganie otrzymanych od lekarza zaleceń i właściwa pielęgnacja skóry poddanej laseroterapii.

Jak wygląda postępowanie pozabiegowe?

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta, jednak zmiany te ustąpią samoistnie w ciągu kilku godzin – zapewniają lekarze z Klinik Ziemlewski. Każdy pacjent, który decyduje się na laserowe zamykanie naczynek po zabiegu otrzymuje od nas indywidualne zalecenia pozabiegowe, które zależne są od wyglądu skóry i tego, jaka okolica została poddana zabiegowi. Do ogólnych zaleceń zalicza się np. zakaz rozdrapywania ewentualnych strupków czy innych zmian skórnych, które pojawiły się po zabiegu.
Jak twierdzą fachowcy w dziedzinie medycyny i ginekologii estetycznej z Kliniki Ziemlewski przez miesiąc od zabiegu dobrze jest stosować kremy z wysokim filtrem, unikać opalania, zrezygnować z gorących kąpieli, solarium, siłowni i zabiegów na podczerwień. Osobom, które poddały się zamykaniu naczynek zaleca się również unikanie sytuacji, które wymagałyby intensywnego pochylania głowy (np. przy myciu podłogi).  W okresie pozabiegowym nie wolno również uprawiać jogi i intensywnej gimnastyki.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu laserowego zamykania naczynek?

Jak podkreślają eksperci z Klinik Ziemlewski każdy zabieg medycyny estetycznej jest bezpieczny tylko wówczas, gdy poddający się mu pacjent spełnia warunki pozwalające zakwalifikować go do danego zabiegu. W przypadku laserowego zamykania naczynek do przeciwwskazań zalicza się przyjmowanie leków fotouczulających (niezależnie od tego czy pacjent bierze je regularnie czy jedynie okazjonalnie przed laseroterapią konieczne jest sprawdzenie reakcji skórnej i dobranie na tej podstawie odpowiednich parametrów zabiegu), leków antydepresyjnych i leków przeciwzakrzepowych (zwiększają one ryzyko pojawienia się zasinienia i wystąpienia skazy krwotocznej po zabiegu). Jeśli w ciągu ostatnich 6 miesięcy leczyliśmy się takimi preparatami jak Roaccutane, Acnenormin, Isotrex, Isotec itp., to wówczas również nie będziemy mogli poddać się zabiegowi – mówią specjaliści z Kliniki Ziemlewski.
Zabieg laserowego zamykania naczynek odradza się także kobietom w ciąży, osobom chorującym na nowotwory, bielactwo (energia cieplna może przyczynić się do przyspieszenia rozwoju choroby), łuszczycę (zwłaszcza, jeśli przyjmowane są leki zwiększające wrażliwość na światło), cukrzycę (może ona utrudnić, bądź uniemożliwić proces gojenia się skóry) i epilepsję (światło i błyski lasera mogą spowodować napad padaczkowy) – wyjaśniają dermatolodzy z Klinik Ziemlewski.
Listę wymienionych przeciwwskazań zamyka opalenizna (chcąc poddać się zabiegowi należy zrezygnować z opalania najpóźniej na 4 tygodnie przed zaplanowanym zamykaniem naczynek), opryszczka (podobnie jak w przypadku bielactwa tak i tu energia cieplna może przyspieszyć rozwój choroby, dlatego przed zabiegiem pacjentowi podaje się leki antywirusowe), przerwana ciągłość naskórka i skłonność do powstawania blizn. Lekarz może odmówić wykonania zabiegu również wtedy, gdy w miejscu, które ma zostać poddane zabiegowi znajdują się dysplazje lub liczne zmiany pigmentacyjne nieznanego pochodzenia – podsumowują fachowcy z Kliniki Ziemlewski.
Masz pytania? Nie jesteś pewien czy warto zdecydować się na zabieg laserowego zamykania naczynek? Skontaktuj się z nami, a postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości. Zapraszamy do kontaktu!

Umów się na wizytę

Warszawa
+48 602 437 337

Wrocław
+48 502 263 133

Łódź
+48 506 235 425

Poznań
+48 796 100 825

Ginekologia Estetyczna
+48 793 760 300

 

Nasze Kliniki

poniedziałek - piątek   11:00-19:00

  • Warszawa ul. Piękna 24/26 a lok. 27 (V piętro), tel. +48 602 437 337 
  • Wrocław ul. Moniuszki 23 lok. 1, tel. +71 348 22 66
  • Łódź ul. Rewolucji 1905r. 24 lok. 12, tel. +48 506 235 425
  • Poznań Al. Niepodległości 31, tel. +48 796 100 825

 

Oferta ratalna

oferta ratalna

Oferta franczyzowa

oferta franczyzowa

Początek strony