Medycyna i ginekologia estetyczna w najnowszym wydaniu – blog Kliniki Ziemlewski

Zanim poddasz się zabiegowi z zakresu medycyny, kosmetologii lub ginekologii estetycznej, warto dowiedzieć się o nim jak najwięcej. O wskazaniach, przeciwskazaniach i przyszłych efektach kuracji informujemy naszych pacjentów w czasie konsultacji oraz za pośrednictwem naszego bloga. Na blogu Kliniki Zemlewski znajdziesz m.in. informacje o nowościach z dziedziny ginekologii estetycznej w naszej ofercie, popularnych zabiegach oraz ciekawostki. Zapoznaj się z naszymi wpisami i bądź na bieżąco z Kliniki Ziemlewski!


Usuwanie cellulitu

Najważniejsze przyczyny cellulitu

Cellulit to nierównomiernie rozmieszczona tkanka tłuszczowa, gdzie grudki tłuszczu tworzą między sobą puste przestrzeni. W przestrzeniach tych gromadzi się woda oraz produkty przemiany materii. W przypadku rozwoju cellulitu w miejscach tych mogą pojawiać się obrzęki, a nawet problemy z ukrwieniem.

Do najważniejszych czynników sprzyjających powstawaniu cellulitu możemy zaliczyć m.in.:

 • brak aktywności fizycznej i siedzący tryb życia
 • nadmiar cukru i soli w diecie
 • kłopoty z krążeniem
 • palenie papierosów
 • przewaga estrogenów przy niedoborze progesteronu
 • wady postawy, np. skrzywienie kręgosłupa

Jak i dlaczego należy walczyć z cellulitem?

Walka z cellulitem nie jest łatwa. Niemniej jednak im wcześniej rozpoczniemy działać, tym większe mamy szanse na zwycięstwo. Stopień zaawansowania cellulitu może być różne - począwszy od delikatnych grudek widocznych wyłącznie po ściśnięciu palcami, aż po duże zmiany skórne zauważalne bez ściskania i powodujące ból pod wpływem dotyku. Od stopnia zaawansowania w dużej mierze zależy dobór metod usuwania cellulitu.

Kluczowe jest podejmowanie wszelkich działań mających na celu oczyszczenie organizmu z zatrzymywanej wody, pobudzenie ukrwienia i zastępowanie tkanki tłuszczowej tkanką mięśniową. Bardzo ważne jest regularne uprawianie sportu, szczególnie na dolne partie ciała. Należy ograniczyć spożywanie soli i sodu, ponieważ przyczyniają się do zatrzymywania i powstawania obrzęków. W pewnym stopniu pomocne mogą być również masaże oraz regularnie wykonywane kąpiele ciepło-zimne.

Najskuteczniejszymi metodami usunięcia cellulitu są zabiegi medycyny estetycznej, które przynoszą najbardziej zadowalające efekty. Przykładem takiego zabiegu jest Venus Legacy. Jest to zabieg wykorzystujący technologię Venus 4D, będący nowoczesną alternatywą wobec inwazyjnych liftingów chirurgicznych z zastosowaniem skalpela. Pozwala nie tylko zredukować cellulit, ale również ujędrnić i zagęścić skórę, rozbić nierówności tkankowe, zredukować obrzęki i zmniejszyć obwód ciała.

 • Blog
 • Umów się na wizytę

  Warszawa
  +48 602 437 337

  Wrocław
  +48 502 263 133

  Łódź
  +48 506 235 425

  Poznań
  +48 796 100 825

  Ginekologia Estetyczna
  +48 793 760 300

   

  Nasze Kliniki

  poniedziałek - piątek   11:00-19:00

  • Warszawa ul. Piękna 24/26 a lok. 27 (V piętro), tel. +48 602 437 337 
  • Wrocław ul. Moniuszki 23 lok. 1, tel. +71 348 22 66
  • Łódź ul. Rewolucji 1905r. 24 lok. 12, tel. +48 506 235 425
  • Poznań Al. Niepodległości 31, tel. +48 796 100 825

   

  Oferta ratalna

  oferta ratalna

  Oferta franczyzowa

  oferta franczyzowa

  Początek strony