Medycyna i ginekologia estetyczna w najnowszym wydaniu – blog Kliniki Ziemlewski

Zanim poddasz się zabiegowi z zakresu medycyny, kosmetologii lub ginekologii estetycznej, warto dowiedzieć się o nim jak najwięcej. O wskazaniach, przeciwskazaniach i przyszłych efektach kuracji informujemy naszych pacjentów w czasie konsultacji oraz za pośrednictwem naszego bloga. Na blogu Kliniki Zemlewski znajdziesz m.in. informacje o nowościach z dziedziny ginekologii estetycznej w naszej ofercie, popularnych zabiegach oraz ciekawostki. Zapoznaj się z naszymi wpisami i bądź na bieżąco z Kliniki Ziemlewski!


Wyszczuplanie ciała

Wyszczuplanie ciała w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej odbywa się metodami opierającymi się przede wszystkim na redukcji tkanki tłuszczowej w sposób bezinwazyjny (a więc bez użycia skalpela). Od razu należy jednak uświadomić sobie, że zabiegi te nie są metodą odchudzającą, a więc nie zrzucimy w ten sposób zbędnych kilogramów. O to należy zadbać, stosując odpowiednią dietę i uprawiając sport. Zabiegi wyszczuplające mają na celu “zniszczenie” tkanki tłuszczowej, która przyczynia się do powstawania m.in. nieestetycznych fałdek, a co za tym idzie wymodelowaniu sylwetki. Takie zabiegi pomagają wymodelować nie tylko wybrany fragment ciała, ale nawet całą sylwetkę.

Na czym polegają zabiegi wyszczuplania ciała?

Jak już zostało wspomniane na początku naszego artykułu, modelowanie ciała w gabinecie medycyny estetycznej nie jest odchudzaniem. Nie pozbędziemy się nadwagi bez wysiłku. Niemniej jednak nie wszystkich mankamentów sylwetki jesteśmy w stanie się pozbyć stosując odpowiednią dietę i ćwicząc. Dotyczy to przede wszystkim osób w zaawansowanym wieku, których ciało coraz bardziej podlega naturalnym procesom starzenia. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, a dokładniej zabiegi wyszczuplające i modelujące ciało.

Polegają one na usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych fragmentów ciała, najczęściej są to miejsca, z których “tłuszczyk” nie chce zniknąć pomimo usilnych starań.

Przed zabiegami wyszczuplającymi warto zastosować 2-3 tygodniową dietę, polegającą przede wszystkim na ograniczeniu tłuszczu. Zwykle odbywają się też indywidualne konsultacje z lekarzem specjalistą, który analizuje stan zdrowia pacjenta, ewentualnie zaleca wykonanie dodatkowych badań, jeśli istnieje taka konieczność.

Zabiegi modelujące i wyszczuplające slwetkę

Jednym z przykładowych zabiegów modelujących i wyszczuplających sylwetkę jest lipoliza iniekcyjna. Metoda ta dedykowana jest osobom, które chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, a jednocześnie chcieliby uniknąć wykonywania zabiegu chirurgicznego (np. liposukcji). Konsekwencją lipolizy iniekcyjnej jest rozpad tłuszczu i wydalenie go z organizmu. Zabieg ten wykonywany jest na kończynach górnych (w okolicy tricepsu), na plecach (fałdy poniżej żeber), brzuchu, bryczesach, okolicach pod pośladkami, wewnętrznej stronie ud i kolan. Lipoliza iniekcyjna stosowana jest również w przypadku modelowania konturu żuchwy i eliminacji tzw. podwójnego podbródka, jak również przy ginekomastii męskiej.

Innym rekomendowanym zabiegiem mającym na celu wymodelowanie sylwetki jest laserowa kuracja Icoone. To połączenie masażu podciśnieniowego wraz z energią zimnego lasera i światła LED. Podczas zabiegu dochodzi do stymulacji komórkowej poprzez produkcję kolagenu i elastyny. Poprawia się mikrokrążenie krwi, a tkanki stają się dotlenione. Co więcej, Icoone przyspiesza metabolizm komórkowy i stymuluje pracę układu limfatycznego, przez co redukowane są obrzęki i stany zapalne. A co najważniejsze w kwestii modelowania i wyszczuplania ciała - powoduje otwarcie porów w obrębie błony komórkowej, co pozwala na odprowadzenie uwolnionego tłuszczu do układu limfatycznego.

 • Blog
 • Umów się na wizytę

  Warszawa
  +48 602 437 337

  Wrocław
  +48 502 263 133

  Łódź
  +48 506 235 425

  Poznań
  +48 796 100 825

  Ginekologia Estetyczna
  +48 793 760 300

   

  Nasze Kliniki

  poniedziałek - piątek   11:00-19:00

  • Warszawa ul. Piękna 24/26 a lok. 27 (V piętro), tel. +48 602 437 337 
  • Wrocław ul. Moniuszki 23 lok. 1, tel. +71 348 22 66
  • Łódź ul. Rewolucji 1905r. 24 lok. 12, tel. +48 506 235 425
  • Poznań Al. Niepodległości 31, tel. +48 796 100 825

   

  Oferta ratalna

  oferta ratalna

  Oferta franczyzowa

  oferta franczyzowa

  Początek strony