Medycyna i ginekologia estetyczna w najnowszym wydaniu – blog Kliniki Ziemlewski

Zanim poddasz się zabiegowi z zakresu medycyny, kosmetologii lub ginekologii estetycznej, warto dowiedzieć się o nim jak najwięcej. O wskazaniach, przeciwskazaniach i przyszłych efektach kuracji informujemy naszych pacjentów w czasie konsultacji oraz za pośrednictwem naszego bloga. Na blogu Kliniki Zemlewski znajdziesz m.in. informacje o nowościach z dziedziny ginekologii estetycznej w naszej ofercie, popularnych zabiegach oraz ciekawostki. Zapoznaj się z naszymi wpisami i bądź na bieżąco z Kliniki Ziemlewski!


Wyszczuplanie ciała

W praktyce za sprawą drenażu limfatycznego można osiągnąć wiele rezultatów. Przede wszystkim korzystają z niego osoby, których celem jest wyszczuplenie ciała (zabieg pomaga zredukować tkankę tłuszczową), ujędrnienie skóry i usunięcie z organizmu toksyn. Jest również stosowany do redukcji cellulitu. Podczas zabiegu pobudzane jest krążenie krwi i limfy.

Specyfika drenażu limfatycznego

Drenaż limfatyczny to masaż uciskowy, a jego najważniejszym celem jest usprawnienie przepływu limfy w organizmie. Stosowany jest bardzo często w obrzękach i zastoinach limfatycznych. Podczas zabiegu dochodzi do stymulowanego uciskania skóry, przez co zalegająca chłonka zostaje przesunięta w kierunku węzłów chłonnych. W trakcie przeprowadzania drenażu specjalista wykonuje ruchy przesuwające i wyciskające, które są zgodne z położeniem naczyń limfatyczny. Najczęściej zabieg wykonywany jest przy użyciu specjalnej maszyny przystosowanej do tego celu.

Za sprawą regularnie przeprowadzanym drenażowi limfatycznemu skóra staje się wyraźnie ujędrniona i uelastyczniona. Z tego też powodu zabieg ten zaliczany jest do jednej z najskuteczniejszych metod wykorzystywanych w kuracjach odchudzających. Dodatkowo pozwala skutecznie pozbyć się z organizmu produktów przemiany materii. Pod wpływem drenażu organizm jest oczyszczony z toksyn. Co więcej, czynności wykonywane podczas zabiegu pobudzają hormony szczęścia!

Wskazania do drenażu limfatycznego

Jak już zostało wspomniane, drenaż limfatyczny zalecany jest w przypadku pacjentów, którzy chcą wyszczuplić swoje ciało, ujędrnić i uelastycznić skórę, pozbyć się toksyn z organizmu.

Warto jednak pamiętać, że drenaż limfatyczny wykonywany jest nie tylko w celach estetycznych, ale i zdrowotnych. Istnieje wiele wskazań do przeprowadzenia zabiegu w przypadku takich dolegliwości jak m.in. niewydolność żylna, dna moczanowa, choroba zwyrodnieniowa stawów, zespół cieśni nadgarstka, choroba niedokrwienna kończyn dolnych, neuropatie.

 • Blog
 • Umów się na wizytę

  Warszawa
  +48 602 437 337

  Wrocław
  +48 502 263 133

  Łódź
  +48 506 235 425

  Poznań
  +48 796 100 825

  Ginekologia Estetyczna
  +48 793 760 300

   

  Nasze Kliniki

  poniedziałek - piątek   11:00-19:00

  • Warszawa ul. Piękna 24/26 a lok. 27 (V piętro), tel. +48 602 437 337 
  • Wrocław ul. Moniuszki 23 lok. 1, tel. +71 348 22 66
  • Łódź ul. Rewolucji 1905r. 24 lok. 12, tel. +48 506 235 425
  • Poznań Al. Niepodległości 31, tel. +48 796 100 825

   

  Oferta ratalna

  oferta ratalna

  Oferta franczyzowa

  oferta franczyzowa

  Początek strony