Medycyna i ginekologia estetyczna w najnowszym wydaniu – blog Kliniki Ziemlewski

Zanim poddasz się zabiegowi z zakresu medycyny, kosmetologii lub ginekologii estetycznej, warto dowiedzieć się o nim jak najwięcej. O wskazaniach, przeciwskazaniach i przyszłych efektach kuracji informujemy naszych pacjentów w czasie konsultacji oraz za pośrednictwem naszego bloga. Na blogu Kliniki Zemlewski znajdziesz m.in. informacje o nowościach z dziedziny ginekologii estetycznej w naszej ofercie, popularnych zabiegach oraz ciekawostki. Zapoznaj się z naszymi wpisami i bądź na bieżąco z Kliniki Ziemlewski!Na wygląd naszych dłoni wpływają jednak nie tylko naturalne procesy zachodzące w naszym organizmie, ale również styl naszego życia oraz stosowane metody pielęgnacyjne. Na powierzchniowe defekty najbardziej narażone są dłonie, na które często działa promieniowanie UV, niskie temperatury, zbyt suche powietrze, chlorowana woda, detergenty itd. W efekcie może dochodzić nawet do przyspieszonego starzenia się skóry na dłoniach. Pamiętajmy, że to właśnie w tym rejonie naszego ciała skóra nie zawiera gruczołów łojowych i zabezpieczona jest bardzo cienką tkanką tłuszczową, stąd też jest pozbawiona naturalnej warstwy ochronnej natłuszczająco-nawilżającej. Z wiekiem znacznie szybciej niż pozostałe rejony naszego ciała zatraca swoją sprężystość i jędrność.

Jak poprawić wygląd dłoni?

Skuteczna poprawa wyglądu dłoni możliwa jest za sprawą profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej. W ten sposób możemy kompleksowo wpłynąć na stan skóry, zapewniając jej odpowiednie nawilżenie i odżywienie. Stwarzając idealne warunki do regeneracji, można ujędrnić naskórek i pozbyć się pierwszych widocznych zmarszczek, przebarwień i ograniczyć widoczność żył.

Do najczęściej stosowanych zabiegów profilaktycznych mających na celu zredukowanie głównych oznak starzenia się skóry dłoni zaliczamy:

 • mezoterapię, dzięki której można przywrócić skórze dłoni prawidłowe napięcie i wyrównać koloryt skóry;
 • zabiegi kwasem hialuronowym mające na celu redukcję zmarszczek i bruzd na dłoniach poprzez ich wypełnienie;
 • zabiegi osoczem bogatopłytkowym mające na celu poprawę napięcia i elastyczności skóry na dłoniach.

Oprócz profesjonalnych zabiegów estetycznych, które gwarantują niekiedy nawet natychmiastowe rezultaty, zaleca się również systematyczną pielęgnację dłoni przy użyciu odpowiednich kosmetyków. Na skórze dłoni można używać tych samych kosmetyków, które nakładamy na twarz, tj. peelingi, kremy czy olejki. Podczas ekspozycji na słońce należy stosować kremy z filtrem, a podczas mrozów skórę należy zabezpieczać kremem natłuszczającym.

 • Blog
 • Umów się na wizytę

  Warszawa
  +48 602 437 337

  Wrocław
  +48 502 263 133

  Łódź
  +48 506 235 425

  Poznań
  +48 796 100 825

  Ginekologia Estetyczna
  +48 793 760 300

   

  Nasze Kliniki

  poniedziałek - piątek   11:00-19:00

  • Warszawa ul. Piękna 24/26 a lok. 27 (V piętro), tel. +48 602 437 337 
  • Wrocław ul. Moniuszki 23 lok. 1, tel. +71 348 22 66
  • Łódź ul. Rewolucji 1905r. 24 lok. 12, tel. +48 506 235 425
  • Poznań Al. Niepodległości 31, tel. +48 796 100 825

   

  Oferta ratalna

  oferta ratalna

  Oferta franczyzowa

  oferta franczyzowa

  Początek strony