Medycyna i ginekologia estetyczna w najnowszym wydaniu – blog Kliniki Ziemlewski

Zanim poddasz się zabiegowi z zakresu medycyny, kosmetologii lub ginekologii estetycznej, warto dowiedzieć się o nim jak najwięcej. O wskazaniach, przeciwskazaniach i przyszłych efektach kuracji informujemy naszych pacjentów w czasie konsultacji oraz za pośrednictwem naszego bloga. Na blogu Kliniki Zemlewski znajdziesz m.in. informacje o nowościach z dziedziny ginekologii estetycznej w naszej ofercie, popularnych zabiegach oraz ciekawostki. Zapoznaj się z naszymi wpisami i bądź na bieżąco z Kliniki Ziemlewski!


zmarszczki pod oczami

Cienki naskórek wokół oczu starzeje się nawet dwa razy szybciej niż w innych partiach twarzy. Do najczęstszych problemów zaliczamy nie tylko pojawiające się zmarszczki, tzw. kurze łapki, ale również obrzęki, zwiotczenie skóry, cienie i zasinienia.

Najczęstsze defekty skóry pod oczami

 • Do najczęstszych defektów skóry pod oczami możemy zaliczyć tzw. cienie. Są to prześwitujące naczynia krwionośne, które tworzą na dolnej powiece zaciemnienia, dające nieestetyczny efekt. Powstają one nie tylko pod wpływem procesów starzenia, ale również wskutek nadmiernego gromadzenia się hemosyderyny w obrębie skóry oczodołów. Zabiegów mających na celu usuwanie cieni pod oczami jest kilka, a ich dobór zależy od indywidualnych preferencji i stopnia problemu. Najczęściej stosuje się peelingi, mezoterapię lub nici liftingujące.
 • Obrzęki wokół oczu mogą powstawać z bardzo wielu przyczyn, ale warto pamiętać przy tym, że niekiedy są oznaką schorzeń zdrowotnych, takich jak np. choroby nerek. Jeśli jednak obrzęki związane są wyłącznie z defektem natury estetycznej, do ich likwidacji najczęściej wykorzystuje się mezoterapię, która pozwala zredukować problem poprzez poprawę cyrkulacji krwi i limfy.
 • Pierwsze zmarszczki w okolicy oczu określane są mianem kurzych łapek. Przyczyn powstawania kurzych łapek jest wiele. Na ich rozwój wpływa nadmierna mimika twarzy, ale niebagatelne znaczenie ma również palenie papierosów, oddziaływanie promieniowania słonecznego czy brak regularnego snu i odpoczynku. Niestety nie da się ich uniknąć, chociaż można skutecznie wygładzać powstające zmiany. Najpopularniejszym zabiegiem eliminującym kurze łapki jest botoks.
 • Zmarszczki poprzeczne na powiece dolnej również powstają w efekcie procesów starzenia się skóry. Do ich eliminacji wykorzystuje się najczęściej peelingi chemiczne przeznaczone do zastosowania na tę okolicę skóry.
 • Problemy mogą powstawać nie tylko na dolnych partiach oczodołów, ale również na powiece. Zwykle wiąże się to z marszczeniem się i zwiększaniem ilości skóry na powiekach. W tym przypadku sprawdzą się m.in. peelingi medyczne, które wpływają na odpowiednie napięcie i rozjaśnienie naskórka. Można zastosować również nici liftingujące.
 • Blog
 • Umów się na wizytę

  Warszawa
  +48 602 437 337

  Wrocław
  +48 502 263 133

  Łódź
  +48 506 235 425

  Poznań
  +48 796 100 825

  Ginekologia Estetyczna
  +48 793 760 300

   

  Nasze Kliniki

  poniedziałek - piątek   11:00-19:00

  • Warszawa ul. Piękna 24/26 a lok. 27 (V piętro), tel. +48 602 437 337 
  • Wrocław ul. Moniuszki 23 lok. 1, tel. +71 348 22 66
  • Łódź ul. Rewolucji 1905r. 24 lok. 12, tel. +48 506 235 425
  • Poznań Al. Niepodległości 31, tel. +48 796 100 825

   

  Oferta ratalna

  oferta ratalna

  Oferta franczyzowa

  oferta franczyzowa

  Początek strony