Medycyna i ginekologia estetyczna w najnowszym wydaniu – blog Kliniki Ziemlewski

Zanim poddasz się zabiegowi z zakresu medycyny, kosmetologii lub ginekologii estetycznej, warto dowiedzieć się o nim jak najwięcej. O wskazaniach, przeciwskazaniach i przyszłych efektach kuracji informujemy naszych pacjentów w czasie konsultacji oraz za pośrednictwem naszego bloga. Na blogu Kliniki Zemlewski znajdziesz m.in. informacje o nowościach z dziedziny ginekologii estetycznej w naszej ofercie, popularnych zabiegach oraz ciekawostki. Zapoznaj się z naszymi wpisami i bądź na bieżąco z Kliniki Ziemlewski!


likwidacja zmarszczek

Co to jest botoks?

W medycynie estetycznej znamy przede wszystkim botoks na zmarszczki. Warto jednak pamiętać, że działanie botoksu stosowane jest również w neurologii i okulistyce. Na świecie zabiegi z zastosowaniem botoksu wykonywane są już od końca lat 80., w Polsce zastosowanie znalazły dopiero w II połowie lat 90.

Botoks jest nazwą określającą toksynę botulinową, czyli substancji wytwarzanej przez beztlenowe bakterie Bacillus botulinus. Potocznie określa się je jako jad kiełbasiany, gdyż w naturalny sposób powstaje w zepsutych produktach mięsnych typu wędliny. Oczywiście po połknięty jad kiełbasiany stanowi truciznę, jednak zaaplikowany w niewielkich ilościach w mięśnie nie wykazuje szkodliwego działania.

Zabiegi botoksem pomagają w wyeliminowaniu problemów takich jak:

 • zmarszczki na czole
 • tzw. kurze łapki
 • zmarszczki nad górną wargą, tzw. zmarszczki palacza
 • zmarszczki dolnej powieki oka
 • zmarszczki na szyi
 • opadające kąciki ust

Botoks wykonywany jest w przypadku osób, które borykają się z nieestetycznymi zmarszczkami mimicznymi. Niekiedy zabieg przeprowadzany jest nawet u osób poniżej 30. roku życia, ponieważ toksyna botulinowa działa również profilaktycznie.

Specyfika botoksu

Toksyna botulinowa zaczyna działać po 2-3 dniach od zabiegu, a pełny efekt terapeutyczny można zauważyć po 7-10 dniach. Wiele w tym przypadku zależy od indywidualnych cech organizmu. Efekty utrzymują się średnio 3-6 miesięcy, po czym mimika twarzy zaczyna stopniowo powracać. Po całkowitym ustaniu działania preparatu zaleca się więc powtórzenie zabiegu.

Zmarszczki mimiczne powstają pod wpływem nadmiernej aktywności mięśni w określonej części twarzy. Mięsień kurczy się po uzyskaniu odpowiedniego sygnału od włókna nerwowego. Po wstrzyknięciu w niego botoksu nerw zaprzestaje wysyłania impulsów, co prowadzi do braku aktywności mięśnia.

Sam zabieg przeprowadza się bez specjalnego znieczulenia, czasami może być zastosowane schłodzenie skóry, ale inne radykalne środki nie są konieczne, gdyż delikatne nakłucia porównywalne są z ugryzieniem komara. Nawet osoby wrażliwe nie powinny odczuwać zbytnich dolegliwości. Następnie preparat jest wstrzykiwany adekwatnie do potrzeb, czyli np. w okolicy kurzych łapek, na dolnych powiekach itd. Zabiegi toksyną botulinową warto jednak wykonywać wyłącznie w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej, ponieważ tylko doświadczony specjalista będzie w stanie tak dobrać ilość preparatu, aby twarz zachowała naturalną ruchomość.

 • Blog
 • Umów się na wizytę

  Warszawa
  +48 602 437 337

  Wrocław
  +48 502 263 133

  Łódź
  +48 506 235 425

  Poznań
  +48 796 100 825

  Ginekologia Estetyczna
  +48 793 760 300

   

  Nasze Kliniki

  poniedziałek - piątek   11:00-19:00

  • Warszawa ul. Piękna 24/26 a lok. 27 (V piętro), tel. +48 602 437 337 
  • Wrocław ul. Moniuszki 23 lok. 1, tel. +71 348 22 66
  • Łódź ul. Rewolucji 1905r. 24 lok. 12, tel. +48 506 235 425
  • Poznań Al. Niepodległości 31, tel. +48 796 100 825

   

  Oferta ratalna

  oferta ratalna

  Oferta franczyzowa

  oferta franczyzowa

  Początek strony