Medycyna i ginekologia estetyczna w najnowszym wydaniu – blog Kliniki Ziemlewski

Zanim poddasz się zabiegowi z zakresu medycyny, kosmetologii lub ginekologii estetycznej, warto dowiedzieć się o nim jak najwięcej. O wskazaniach, przeciwskazaniach i przyszłych efektach kuracji informujemy naszych pacjentów w czasie konsultacji oraz za pośrednictwem naszego bloga. Na blogu Kliniki Zemlewski znajdziesz m.in. informacje o nowościach z dziedziny ginekologii estetycznej w naszej ofercie, popularnych zabiegach oraz ciekawostki. Zapoznaj się z naszymi wpisami i bądź na bieżąco z Kliniki Ziemlewski!


para w sypialni

Na czym polega zabieg powiększenia punktu G?

Powiększenie punktu G to zabieg, który polega na powiększeniu najbardziej wrażliwej sfery erogennej ciała kobiety. Jest to bardzo niewielkie miejsce, znajdujące się na błonie śluzowej przedniej ściany pochwy, gdzie stykają się zakończenia nerwów czuciowych, gruczołów i naczyń krwionośnych. Wielu lekarzy ginekologów przyznaje, że w wielu przypadkach brak lub niewielka satysfakcja z kontaktów seksualnych wynika właśnie z powodu małego lub słabo uwydatnionego punktu G. Pod wpływem profesjonalnego zabiegu można uwypuklić punkt G, co pozwoli na łatwiejszą stymulację tego rejonu, co w konsekwencji może zapewnić intensywniejsze doznania seksualne.

Zabieg powiększenia punktu G (augmentacja punktu G) polega na wstrzyknięciu w przednią ścianę pochwy niewielkiej ilości substancji, która wypełnia tkankę. Wykonywany jest przy użyciu strzykawki wypełnionej preparatem opracowanym na bazie kwasu hialuronowego, ale może być to również tłuszcz własny pacjentki, który pobierany jest metodą liposukcji, lub rekombinowany kolagen. Zabieg powiększenia punktu G przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. 20 minut.

Pod wpływem zabiegi dochodzi do wyeksponowania i ujędrnienia przedniej ściany pochwy, która staje się bardziej wrażliwa na bodźce zewnętrzne. Kobieta może odbyć stosunek seksualny już cztery godziny po zabiegu, osiągając satysfakcję nawet przez dwa kolejne lata.

Dla kogo zabieg powiększenia punktu G?

Zabieg powiększenia punktu G zalecany jest kobietom, które narzekają na brak orgazmu lub chcą czerpać większą satysfakcję z życia seksualnego, ponieważ nie odczuwają wystarczających bodźców podczas zbliżeń seksualnych. Do gabinetów ginekologii plastycznej trafiają kobiety, które niedawno urodziły dziecko, a także panie w okresie menopauzy, ponieważ wraz z wiekiem punkt G samoistnie się zmniejsza. Zabieg ten może być wykonany również w przypadku kobiet, u których stwierdzono obniżenie jakości życia seksualnego z powodu nieprawidłowości w anatomicznej budowie stref intymnych.

 • Blog
 • Umów się na wizytę

  Warszawa
  +48 602 437 337

  Wrocław
  +48 502 263 133

  Łódź
  +48 506 235 425

  Poznań
  +48 796 100 825

  Ginekologia Estetyczna
  +48 793 760 300

   

  Nasze Kliniki

  poniedziałek - piątek   11:00-19:00

  • Warszawa ul. Piękna 24/26 a lok. 27 (V piętro), tel. +48 602 437 337 
  • Wrocław ul. Moniuszki 23 lok. 1, tel. +71 348 22 66
  • Łódź ul. Rewolucji 1905r. 24 lok. 12, tel. +48 506 235 425
  • Poznań Al. Niepodległości 31, tel. +48 796 100 825

   

  Oferta ratalna

  oferta ratalna

  Oferta franczyzowa

  oferta franczyzowa

  Początek strony