Medycyna i ginekologia estetyczna w najnowszym wydaniu – blog Kliniki Ziemlewski

Zanim poddasz się zabiegowi z zakresu medycyny, kosmetologii lub ginekologii estetycznej, warto dowiedzieć się o nim jak najwięcej. O wskazaniach, przeciwskazaniach i przyszłych efektach kuracji informujemy naszych pacjentów w czasie konsultacji oraz za pośrednictwem naszego bloga. Na blogu Kliniki Zemlewski znajdziesz m.in. informacje o nowościach z dziedziny ginekologii estetycznej w naszej ofercie, popularnych zabiegach oraz ciekawostki. Zapoznaj się z naszymi wpisami i bądź na bieżąco z Kliniki Ziemlewski!Icoone - rewolucyjny zabieg w walce z cellulitem!

Skóra dotknięta cellulitem ma nierówną i pofałdowaną powierzchnię, przez co wygląda bardzo nieestetycznie. Cellulit widoczny jest najczęściej na udach, pośladkach, biodrach i kolanach, a nawet ramionach. Przyjmuje się, że z defektem tym zmaga się od 80% do 95% kobiet po 25 roku życia. Wbrew powszechnie panującej opinii cellulit to problem także szczupłych i wysportowanych pań.

modelka grayscale

Skąd się bierze cellulit?

Odkrycie przyczyn cellulitu jest równie trudne, jak sama walka z nim. Najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada, że winę za pojawienie się pomarańczowej skórki ponosi kombinacja kilku różnych czynników. Na pierwszy plan wysuwają się tu uwarunkowania genetyczne, które decydują o tym, w jakim stopniu nasze komórki tłuszczowe wiążą tłuszcz. Duże znaczenie ma także prowadzony tryb życia: aktywność ruchowa i dieta. Brak ruchu skutkować może zaleganiem i odkładaniem się toksyn. Podobnie niewłaściwa - bogata w sól, węglowodany oraz tłuszcze - dieta przyczynia się do zatrzymania płynów w tkankach, co prowadzi do obrzęków.

Fakt, że cellulit dotyka prawie wyłącznie kobiet daje podstawę do przypuszczeń, że ogromną rolę w tworzeniu się pomarańczowej skórki odgrywają nasze hormony, a zwłaszcza dwa z nich: estrogen i progesteron. Spełniają one ważną funkcję podczas szczególnych okresów w życiu każdej kobiety: dojrzewania, ciąży oraz menopauzy. Wtedy też jesteśmy najbardziej podatne na pojawienie się cellulitu.

Rozwój cellulitu

Cellulit może przybierać różne postaci w zależności od jego nasilenia. Na pierwszym etapie rozwoju jest on niewidoczny gołym okiem, jednak po ściśnięciu skóry, daje się dostrzec pewnie nierówności. W kolejnej fazie skóra staje się twardsza, mniej elastyczna i coraz wyraźniej pobrużdżona. Trzecie stadium tworzenia się cellulitu to czas, kiedy pod skórą wyczuwalne są guzki tkanki tłuszczowej. W czwartej fazie guzki te powiększają się i są od siebie oddzielone widocznymi bruzdami. Na ostatnim etapie zmiany na skórze są już nie tylko zauważalne, lecz również bardzo bolesne.

Jak walczyć z cellulitem?

Walka z cellulitem, niezależnie od stadium jego rozwoju, powinna opierać się przede wszystkim na szeroko rozumianym zdrowym stylu życia. Konieczne jest wprowadzenie właściwych nawyków żywieniowych, czyli ograniczenie ilości spożywanej soli, kawy, tłuszczów zwierzęcych i cukrów złożonych. Bardzo ważna jest także aktywność fizyczna. Możemy wybrać zarówno ćwiczenia ukierunkowane na partie ciała dotknięte pomarańczową skórką, jak i sporty ogólnorozwojowe.

Nasz zdrowy tryb życia warto urozmaicić odpowiednimi zabiegami pielęgnacyjnymi. Masowanie skóry przy pomocy specjalnych szczotek, naprzemienne prysznice zimną i ciepła wodą czy okłady z kostek lodu mogą poprawić przepływ krwi i chłonki w tkance tłuszczowej. Popularnością cieszą się także antycellulitowe peelingi, kremy i balsamy, których stosowanie wymaga od nas bezwzględnej systematyczności. Takie zabiegi pielęgnacyjne wykazują skuteczność jedynie w przypadku łagodnego cellulitu. W walce z jego zaawansowaną postacią musimy sięgnąć po bardziej radykalne metody.

Zbawienna moc masażu próżniowego

Specjaliści z Klinik Ziemlewski przekonują, że masaż próżniowy Icoone daje zauważalne i zadowalające rezultaty w redukcji pomarańczowej skórki. Szczególnie rekomendowany jest zabieg z wykorzystaniem urządzenia Icoone, który jest przeznaczony m.in. do likwidacji cellulitu - niezależnie od jego typu (wodny, włóknisty, tłuszczowy) czy miejsca występowania. Precyzyjne głowice docierają nawet do trudno dostępnych miejsc ciała, takich jak łydki czy ramiona. Masaż Icoone pozwoli pozbyć się problemów związanych z funkcjonowaniem układu limfatycznego, których głównym objawem jest właśnie cellulit. Efekty zabiegu - redukcja pomarańczowej skórki i obrzęków oraz wygładzenie i ujędrnienie skóry - widoczne są już po pięciu pierwszych masażach, jednak rekomendowana liczba sesji Icoone waha się od 10 do 20, w zależności od nasilenia cellulitu.

Masaż próżniowy Icoone dostępny jest w ofercie Kliniki Ziemlewski w Łodzi. Więcej informacji o zabiegu znaleźć można pod adresem: http://www.klinikiziemlewski.pl/modelowanie-sylwetki.

 

 • Blog
 • Umów się na wizytę

  Warszawa
  +48 602 437 337

  Wrocław
  +48 502 263 133

  Łódź
  +48 506 235 425

  Poznań
  +48 796 100 825

  Ginekologia Estetyczna
  +48 793 760 300

   

  Nasze Kliniki

  poniedziałek - piątek   11:00-19:00

  • Warszawa ul. Piękna 24/26 a lok. 27 (V piętro), tel. +48 602 437 337 
  • Wrocław ul. Moniuszki 23 lok. 1, tel. +71 348 22 66
  • Łódź ul. Rewolucji 1905r. 24 lok. 12, tel. +48 506 235 425
  • Poznań Al. Niepodległości 31, tel. +48 796 100 825

   

  Oferta ratalna

  oferta ratalna

  Oferta franczyzowa

  oferta franczyzowa

  Początek strony