Medycyna i ginekologia estetyczna w najnowszym wydaniu – blog Kliniki Ziemlewski

Zanim poddasz się zabiegowi z zakresu medycyny, kosmetologii lub ginekologii estetycznej, warto dowiedzieć się o nim jak najwięcej. O wskazaniach, przeciwskazaniach i przyszłych efektach kuracji informujemy naszych pacjentów w czasie konsultacji oraz za pośrednictwem naszego bloga. Na blogu Kliniki Zemlewski znajdziesz m.in. informacje o nowościach z dziedziny ginekologii estetycznej w naszej ofercie, popularnych zabiegach oraz ciekawostki. Zapoznaj się z naszymi wpisami i bądź na bieżąco z Kliniki Ziemlewski! 

Zdjęcie 1 Kiedy mówimy o medycynie estetycznej, to najczęściej mamy przed oczami skomplikowane zabiegi medyczne, operacje plastyczne mające na celu  skorygowanie lub całkowitą likwidację niedoskonałości. Jednak, mało która z pań zdaje sobie sprawę z rozwoju technologicznego w tej dziedzinie i możliwości  przeprowadzania małoinwazyjnych zabiegów, bez konieczności ingerencji skalpela. Nietrzymanie moczu, plastyka pochwy i poprawa życia seksualnego nie  muszą być tematem tabu! Przeczytaj poniżej wszystko, co trzeba wiedzieć o ginekologii estetycznej.

 Kiedy można zastosować ginekologię estetyczną?

 Każda z kobiet chciałaby czuć się pięknie we własnej skórze. Niestety natura jest wobec nas znacznie bardziej wymagająca niż wobec mężczyzn. Po porodzie  i z każdym kolejnym rokiem pojawia się coraz więcej problemów dotyczących narządów płciowych. Czy to oznacza, że musimy się biernie poddać procesowi  starzenia? Nic bardziej mylnego! Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej dedykuje się przede wszystkim:

 ● Kobietom po ciąży, których wygląd warg sromowych, ale i także całości narządów rozrodczych nie zadawala.

 ● Kobietom cierpiącym na wysiłkowe nietrzymanie moczu.
 Czy wiesz, że nietrzymanie moczu nie jest tylko i wyłącznie problemem kobiet w czasie menopauzy? Badania pokazują, że co 10-ta kobieta w wieku 30-35 lat  zmaga się z tą dolegliwością.

 ● Dla kobiet niezadowolonych ze swojego życia seksualnego.

 

 Jakie zabiegi małoinwazyjne można zastosować w zależności od przypadłości?

 1. Wysiłkowe nietrzymanie moczu i obkurczenie pochwy

 Laser MonaLisa Touch czy też laser Er-Yag Fotona to urządzenia przywracające pełnię kontroli nad mięśniami kegla. Wiązkę lasera kieruje się na wejście oraz  do wewnątrz pochwy, która powoduje fototermiczne obkurczenie ścian pochwy, wzrost włókien kolagenowych i ilość błony śluzowej – tłumaczą specjaliści z  Kliniki Ziemlewski. Pacjentka podczas zabiegu czuje się komfortowo. W przypadku działania na zewnętrzne okolice intymne jest poddawana miejscowemu  znieczuleniu. Po tak nieinwazyjnym zabiegu może od razu powrócić do codziennych czynności życiowych. Całość jest bezbolesna, jedynie może towarzyszyć  uczucie ciepła. Zalecana jest wzmożona ostrożność podczas mycia i zachowanie wstrzemięźliwości seksualnej do 7 dni. Zabieg w przypadku młodych pań  utrzymuje się zazwyczaj do następnego porodu, a w przypadku pozostałych kobiet z reguły wystarczy jedna wizyta.

 2. Odmładzanie krocza za pomocą Nici Vaginal Narrower

 Podczas porodu wywoływanego siłami natury, dochodzi do konieczności nacięcia krocza i późniejszego zszycia. Luźność pochwy oraz poszerzenie wejścia do  pochwy nie jest tylko i wyłącznie domeną kobiet, które wydały na świat potomstwo. Do czego stosuje się nici? Przede wszystkim do liftingu okolic krocza i zwężenia wejścia do pochwy. Dlaczego powinnam wybrać tę metodę? dzięki niciom uzyskujemy pobudzenie syntezy włókien kolagenowych, pobudzenie procesów odnowy biologicznej, lifting tkanek a także wyraźne odmłodzenie i poprawę napięcia zewnętrznej okolicy intymnej. Zabieg jest bezpieczny dla pacjentki. Wykonuje się niewielkie nacięcia, przez które przeprowadza się nici. Pacjentka jest poddawana miejscowemu znieczuleniu, ale nie wymaga hospitalizacji, dzięki czemu może szybko powrócić do wykonywania codziennych czynności. Ograniczeniem jest wiek – przeznaczone dla kobiet poniżej 60 roku życia.

3. Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest to preparat poprawiający kondycję skóry, przede wszystkim ją ujędrnia, napina i odmładza. W jakich przypadkach używa się tego kwasu? Stosuje się w celu poprawy nawilżenia pochwy, w przypadku świądu i infekcji sfer intymnych wynikających z osłabienia warg sromowych mniejszych. Z tą kwestią zmagają się zarówno kobiety młode jak i po menopauzie. Dyskomfort jakiego doznają jest odczuwalny nie tylko podczas współżycia, ale przez cały czas. Pacjentka poddawana jest znieczuleniu specjalnym preparatem, a następnie za pomocą kaniuli preparat jest wprowadzany podskórnie. Efekt widoczny będzie po ok. 2 tygodniach i jest w stanie utrzymać się do dwóch lat.
Dodatkowym atutem tego produkt jest możliwość wstrzyknięcia go w punkt G, w celu powiększenia doznań.

4. Labioplastyka

Labioplastyka, czyli zabieg polegający na likwidacji przerostu warg sromowych mniejszych w stosunku do większych. Przyczyn może być wiele, np. uwarunkowania genetyczne, uszkodzenia powstające na skutek porodów naturalnych, jak również mogą być związane z naturalnym, procesem starzenia się tej okolicy ciała. Przerost warg sromowych mniejszych powoduje dyskomfort w wykonywaniu niektórych sportów, noszeniu zbyt ciasnej bielizny i bólem podczas stosunku. Nie istnieje jedna najlepsza metoda, gdyż każda jest uzależniona od stopnia przerośnięcia oraz od sprzętu, jakim dysponuje gabinet. Najskuteczniejszą i najmniej inwazyjną metodą jest laser, np. MonaLisa Touch.

Przy wyborze klinik należy kierować się przede wszystkim doświadczonym personelem medycznym oraz sprawnością sprzętów, którymi mają być wykonywane zabiegi. Jednym z gabinetów oferujących usługi z zakresu ginekologii estetycznej jest Kliniki Ziemlewski, znajdująca się w WarszawieŁodziWrocławiu oraz Poznaniu.

 • Blog
 • Umów się na wizytę

  Warszawa
  +48 602 437 337

  Wrocław
  +48 502 263 133

  Łódź
  +48 506 235 425

  Poznań
  +48 796 100 825

  Ginekologia Estetyczna
  +48 793 760 300

   

  Nasze Kliniki

  poniedziałek - piątek   11:00-19:00

  • Warszawa ul. Piękna 24/26 a lok. 27 (V piętro), tel. +48 602 437 337 
  • Wrocław ul. Moniuszki 23 lok. 1, tel. +71 348 22 66
  • Łódź ul. Rewolucji 1905r. 24 lok. 12, tel. +48 506 235 425
  • Poznań Al. Niepodległości 31, tel. +48 796 100 825

   

  Oferta ratalna

  oferta ratalna

  Oferta franczyzowa

  oferta franczyzowa

  Początek strony