Medycyna i ginekologia estetyczna w najnowszym wydaniu – blog Kliniki Ziemlewski

Zanim poddasz się zabiegowi z zakresu medycyny, kosmetologii lub ginekologii estetycznej, warto dowiedzieć się o nim jak najwięcej. O wskazaniach, przeciwskazaniach i przyszłych efektach kuracji informujemy naszych pacjentów w czasie konsultacji oraz za pośrednictwem naszego bloga. Na blogu Kliniki Zemlewski znajdziesz m.in. informacje o nowościach z dziedziny ginekologii estetycznej w naszej ofercie, popularnych zabiegach oraz ciekawostki. Zapoznaj się z naszymi wpisami i bądź na bieżąco z Kliniki Ziemlewski!Ostrzyknięcie skóry botoksem, wstrzyknięcie w określone partie ciała osocza bogatopłytkowego, laserowe usuwanie blizn czy laserowe usuwanie owłosienia to tylko niektóre zabiegi medycyny estetycznej, którym chcąc zachować młody i atrakcyjny wygląd coraz chętniej się poddajemy. Nie inaczej jest z ginekologią estetyczną – tu popularnością cieszą się takie zabiegi jak laserowe obkurczanie pochwy, plastyka warg sromowych, laserowe wybielanie okolic intymnych czy laserowe leczenie nietrzymania moczu. O tym, kto może wykonywać zabiegi z zakresu medycyny i ginekologii estetycznej opowiadają eksperci z Kliniki Ziemlewski

Czym różni się medycyna estetyczna od ginekologii estetycznej?

Ginekologia estetyczna zwana fachowo ginekologią plastyczną ma za zadanie poprawić wygląd okolic intymnych i zwiększyć jakość życia seksualnego kobiety. Może ona obejmować takie operacje jak plastyka warg sromowych, plastyka pochwy po porodzie, laserowe obkurczanie pochwy, powiększenie punktu G, zmniejszenie lub powiększenie warg sromowych, rewitalizację pochwy, etc. – wyliczają specjaliści z Kliniki Ziemlewski. W naszych  klinikach staramy się w sposób kompleksowy podchodzić do wszystkiego, co jest związane z intymnym pięknem kobiety, dlatego każdy zabieg wykonywany jest z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa – dodają doświadczeni ginekolodzy z Kliniki Ziemlewski. Z kolei medycyna estetyczna to gałąź medycyny, która obejmuje problematykę starzenia się skóry, korektę szeroko rozumianych defektów estetycznych o rozmaitym podłożu oraz określone działania profilaktyczne i zapobiegawcze, a jeśli na takie jest już za późno – rekonstrukcyjne – wyjaśniają fachowcy z Kliniki Ziemlewski. O medycynie estetycznej można mówić wtedy, gdy mamy na myśli wszelkie poprawiające wygląd zabiegi, które nie wymagają pobytu w szpitalu i są wykonywane ambulatoryjnie.

Kto może wykonywać takie zabiegi?

W Polsce (podobnie jak i w innych krajach Unii Europejskiej) takie zabiegi mogą wykonywać lekarze tj. absolwenci uczelni medycznych posiadający prawo wykonywania zawodu. Jeśli chcemy dowiedzieć się czy specjalista, do którego planujemy się wybrać posiada stosowane uprawnienia warto sprawdzić czy jest on lekarzem certyfikowanym przez Stowarzyszenie Zrzeszające Lekarzy. W Polsce do tego rodzaju stowarzyszeń zalicza się m.in. Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz Polskie Towarzystwo Dermatologiczne – Sekcja Dermatologii Estetycznej. Udając się do takiego specjalisty mamy pewność, że jest on osobą o udokumentowanych kwalifikacjach, która czynnie wykonuje swój zawód – tłumaczą specjaliści z Kliniki Ziemlewski.
W Kliniki Ziemlewski wszystkie zabiegi z zakresu ginekologii i medycyny estetycznej wykonywane są w komfortowych, a jednocześnie sterylnych warunkach, zaś używany w trakcie procedury zabiegowej sprzęt posiada wszelkie wymagane atesty i pochodzi jedynie od sprawdzonych dostawców.

Co decyduje o bezpieczeństwie zabiegu?

Na bezpieczeństwo zabiegu mają wpływ kompetencje wykonującego je lekarza, wyposażenie gabinetu, w którym odbywa się zabieg oraz jakość preparatu stosowanego w trakcie zabiegu – wyliczają fachowcy z Kliniki Ziemlewski. Do tej listy należy dodać również szczerość samego pacjenta tj. to czy w trakcie wywiadu medycznego nie zataja on przed lekarzem istotnych informacji o stanie swojego zdrowia. Dobrze jest również nie bać się zapytać lekarza o wszystko, co budzi nasze obawy czy wątpliwości. Doświadczony specjalista na pewno chętnie odpowie na wszystkie związane z zabiegiem pytania – mówią eksperci z Klinik Ziemlewski.
Tym, co możesz zaskoczyć niektórych jest fakt, że na bezpieczeństwo zabiegu ma wpływ jego… cena, bowiem jeśli chodzi o medycynę czy ginekologię estetyczną najczęstszą przyczyną powikłań pozabiegowych jest wykonywanie zabiegu w nieznanych nikomu gabinetach, które swoje usługi oferują w podejrzanie niskich cenach. Ta pozornie atrakcyjna cena spowodowana jest tym, że osoby pracujące w takich gabinetach korzystają z niepełnowartościowych preparatów, a znajdujący się w nich sprzęt w większości przypadków nie posiada wymaganych prawem certyfikatów – ostrzegają lekarze z Kliniki Ziemlewski.
Dla nas bezpieczeństwo procedury zabiegowej jest niezwykle istotne, dlatego wszystkie zabiegi wykonywane w naszych  klinikach  przeprowadzane są przez doświadczonych lekarzy oraz kosmetologów mających stosowane uprawnienia w danej dziedzinie. Ponadto, przed każdym zabiegiem czy to z zakresu medycyny czy ginekologii estetycznej z pacjentem przeprowadzany jest szczegółowy wywiad na temat jego stanu zdrowia, przebiegu samego zabiegu oraz ewentualnych przeciwwskazań – wyjaśniają eksperci z Kliniki Ziemlewski. W trosce o bezpieczeństwo pacjentów korzystamy jedynie z markowych preparatów, a większość stosowanych przez nas narzędzi jest jednorazowego użytku (sprzęt wielokrotnego użytku jest przez nas dokładnie czyszczony i sterylizowany w specjalnie przeznaczonym do tego pomieszczeniu) – mówią specjaliści.

Uwaga!

Pamiętaj, że wykonując dany zabieg medycyny estetycznej w „podejrzanym” gabinecie narażasz się na ryzyko powikłań czy utratę zdrowia. Późniejsze przywrócenie skórze wyglądu sprzed operacji może być kosztowne i bolesne, niekiedy również działanie samozwańczego „specjalisty” może mieć nieodwracalne skutki. Dlatego niezależnie od tego, jaki zabieg medycyny czy ginekologii estetycznej Cię interesuje – zaufaj profesjonalistom i oddaj się w ręce doświadczonych lekarzy.

 • Blog
 • Umów się na wizytę

  Warszawa
  +48 602 437 337

  Wrocław
  +48 502 263 133

  Łódź
  +48 506 235 425

  Poznań
  +48 796 100 825

  Ginekologia Estetyczna
  +48 793 760 300

   

  Nasze Kliniki

  poniedziałek - piątek   11:00-19:00

  • Warszawa ul. Piękna 24/26 a lok. 27 (V piętro), tel. +48 602 437 337 
  • Wrocław ul. Moniuszki 23 lok. 1, tel. +71 348 22 66
  • Łódź ul. Rewolucji 1905r. 24 lok. 12, tel. +48 506 235 425
  • Poznań Al. Niepodległości 31, tel. +48 796 100 825

   

  Oferta ratalna

  oferta ratalna

  Oferta franczyzowa

  oferta franczyzowa

  Początek strony