Medycyna i ginekologia estetyczna w najnowszym wydaniu – blog Kliniki Ziemlewski

Zanim poddasz się zabiegowi z zakresu medycyny, kosmetologii lub ginekologii estetycznej, warto dowiedzieć się o nim jak najwięcej. O wskazaniach, przeciwskazaniach i przyszłych efektach kuracji informujemy naszych pacjentów w czasie konsultacji oraz za pośrednictwem naszego bloga. Na blogu Kliniki Zemlewski znajdziesz m.in. informacje o nowościach z dziedziny ginekologii estetycznej w naszej ofercie, popularnych zabiegach oraz ciekawostki. Zapoznaj się z naszymi wpisami i bądź na bieżąco z Kliniki Ziemlewski!

Zabiegi osoczem bogatopłytkowym stają się obecnie coraz częściej stosowane nie tylko w medycynie estetycznej, ale i w dziedzinie ginekologii estetycznej. Substancja stosowana podczas zabiegu, czyli osocze bogatopłytkowe, pochodzi bezpośrednio od pacjenta. Dzięki temu jest ono całkowicie bezpieczne dla organizmu, nie powoduje żadnych uczuleń czy skutków ubocznych. Za sprawą użycia własnej krwi pacjenta zredukowane jest również ryzyko ewentualnego przeniesienia wirusów krwiopochodnych.

Wybielanie okolic intymnych to zabieg z dziedziny ginekologii estetycznej. Można go wykonać przy pomocy specjalnych substancji wybielających, a nawet z zastosowaniem domowych metod, np. soku z cytryny lub kurkumy. Te sposoby jednak wiążą się z koniecznością długotrwałego stosowania i nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty. Najskuteczniejsze efekty można osiągnąć, decydując się na zabieg laserowego wybielania okolic intymnych.

Laserowe obkurczanie pochwy

Z problemem rozluźnienia pochwy boryka się wiele kobiet. Wbrew pozorom nie dotyczy on wyłącznie pań po wielokrotnych porodach, ale również osób otyłych, intensywnie trenujących sport czy posiadających wrodzony defekt syntezy kolagenu. Niestety utrata młodzieńczej jędrności jest bezpośrednio związana również z naturalnymi procesami starzenia się organizmu, których niestety nie można uniknąć.

Usuwanie cellulitu

W młodości nasza skóra jest elastyczna, jędrna, gładka i zdrowa. Produkowane w fibroblastach kolagen i elastyna cechują się doskonałą jakością, a proces wytwarzania równoważy się ze stopniem ich zużycia. Niestety po 25. roku życia powoli wszystko się zmienia, a po 30. roku życia zapotrzebowanie na kolagen i elastynę jest znacznie większe niż możliwości produkcyjne naszego organizmu. Co więcej, pogarsza się również jakość tych białek. Kolagen staje się twardszy, mniej elastyczny i znacznie gorzej zatrzymuje wodę. To wszystko sprawia, że skóra staje się wiotka, traci swoją elastyczność, sprężystość i dawny blask. Czy można temu zapobiec?

Usuwanie cellulitu

Cellulit to problem bardzo wielu kobiet. Najczęściej ujawnia się na udach, brzuchu i piersiach. Przypadłość ta często określana jest jako “pomarańczowa skórka”, ponieważ struktura skóry cellulitowej - grudkowa, pomarszczona, włóknista i niejednolita - przypomina powierzchnię właśnie tego owocu. Cellulit może mieć bardzo delikatny charakter, kiedy niewielkie grudki są lekko wyczuwalne pod skórą, lub występować w stopniu zaawansowanym, gdy pofałdowania widoczne są z daleka nawet bez ściśnięcia skóry. Cellulit tworzy się u większości kobiet, szczególnie u osób z problemem nadwagi.

Wyszczuplanie ciała

Wakacje to czas, kiedy w największym stopniu odsłaniamy nasze ciało. Zakładamy krótkie szorty, letnie sukienki, a podczas pobytu nad wodą stroje kąpielowe. Z tego też powodu, gdy zbliża się okres wakacyjny, dążymy do tego, by pozbyć się ewentualnych mankamentów sylwetki, w tym przede wszystkim zbędnych kilogramów. Najlepszym sposobem jest oczywiście zdrowa, odpowiednio opracowana dieta wyszczuplająca oraz regularnie wykonywane ćwiczenia fizyczne. W drodze do osiągnięcia celu w postaci zadowalającej sylwetki pomocne mogą być również zabiegi wyszczuplające.

Współczesna medycyna estetyczna zapewnia nam wiele różnorodnych możliwości odmłodzenia skóry i usunięcia widocznych mankamentów urody bez konieczności poddawania się bolesnym operacjom plastycznym, które dodatkowo niosą za sobą ryzyko powikłań. Dzieje się tak za sprawą zaawansowanych urządzeń technologicznych, które w połączeniu z wiedzą i umiejętnościami lekarzy i kosmetologów pozwalają osiągnąć wyjątkowo zadowalające rezultaty. Przykładem takiego urządzenia jest Infini RF.

Stymulacja skóry za pomocą INNO-ROLLER to skuteczny zabieg poprawiający kondycję skóry, który we współczesnej medycynie estetycznej stanowi alternatywę dla zabiegów laserowych czy peelingów chemicznych. Ma na celu odbudowę uszkodzeń w warstwie skóry właściwej oraz zwiększenie syntezy kolagenu. Prowadzi do zwiększenia grubości skóry o ok. 8%, dlatego też zabieg z zastosowaniem INNO-ROLLER zaliczany jest to jednych z najlepszych sposobów na pozbycie się zmarszczek. Co więcej, sprzyja poprawie jędrności skóry i poprawie jej kolorytu.

Usuwanie zmarszczek

Lasery w medycynie estetycznej są obecnie powszechnie wykorzystywane do wykonywania różnego rodzaju zabiegów. Ich zaletą jest mało inwazyjne oddziaływanie na ciało pacjenta, szybki przebieg, a przede wszystkim satysfakcjonujące efekty. Przykładem jednego z najskuteczniejszych urządzeń do usuwania zmarszczek na twarzy i ujędrniania ciała jest laser frakcjonujący Mosaic Eco2.

EAT Skin Shock (czyli terapia elektro-akustyczna Skin Shock) to bezinwazyjny zabieg mający na celu ujędrnienie ciała przy pomocy fal akustycznych i elektrycznych. Stosowany jest na brzuch, talię, pośladki, uda i ramiona. Sprzyja również w redukcji cellulitu, rozstępów i blizn.

 • Blog
 • Umów się na wizytę

  Warszawa
  +48 602 437 337

  Wrocław
  +48 502 263 133

  Łódź
  +48 506 235 425

  Poznań
  +48 796 100 825

  Ginekologia Estetyczna
  +48 793 760 300

   

  Nasze Kliniki

  poniedziałek - piątek   11:00-19:00

  • Warszawa ul. Piękna 24/26 a lok. 27 (V piętro), tel. +48 602 437 337 
  • Wrocław ul. Moniuszki 23 lok. 1, tel. +71 348 22 66
  • Łódź ul. Rewolucji 1905r. 24 lok. 12, tel. +48 506 235 425
  • Poznań Al. Niepodległości 31, tel. +48 796 100 825

   

  Oferta ratalna

  oferta ratalna

  Oferta franczyzowa

  oferta franczyzowa

  Początek strony